Regulator ve voltaj sabitleme sorunu

Başlatan Muyat, 10 Temmuz 2017, 16:56:26

Muyat

Elimde 14voltluk bir güç kaynagı var ve ben voltajı 12v yapmak istiyorum...Bu nedenle 12v regulator 7812 kullanıyorum.Buraya kadar sorun yok.
Fakat bu güç kaynagının voltajı bazı durumlarda 12volta düşüyor ve çıkıştaki 7812 regulatorü bu durumda tam doyuma ulaşmadıgı için regulatorun çıkışına baglı olan yüke giden voltaj 10 volta kadar iniyor.Bu problemi nasıl çözebiliriz?
12v-14v değişken voltaja sahip güç kaynagının çıkışına regulator koyarak voltajı 12volta nasıl sabitlerim?1amperden daha az akım çekicem

asma

Merhaba
Mevcut güç kaynağının türü , özellikleri hakkında bilgi veya resim paylaşmanız iyi olurdu.
7812 ile iş görüyorsanız , düşük akım ihtiyacınız var demektir. 12V 1A adaptörler (çin malı) 5-10 liradan satılıyor. Üstelik regüleli.
Eğer bazı durumlarda 12V ve altına inen voltajı sabit tutsun istiyorsan daha zor ve pahalı yöntemler de var.
Buck-Boost Converter diye ararsanız hazır kitler de bulabilirsiniz. 10-14V giriş ile 12V verebilen ürünler mevcut.
Yükünüz 14voltta çalışmıyormu , hiç bir ilave olmadan kullamanızın mahsuru var mı?
Sorun ve çözümler bir arada daha net olursa size seçmek kalır.
Kolay gelsin.

hwdesigner

trafo çıkışına 6800uF yada daha büyük 25V kondansatör. 7812 çıkışına 470uF 16V kondansatör koyarak deneyebilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyorum. Şayet denemedi iseniz.

Muyat

Guc kaynagim arabam ait 12voltluk bir aku.Arac calisinca aku voltaji 14v oluyo.Ben arac calissa da calismasa da 12v da kalsin istiyorum..Bunu nasil halledicez.7812 cikisinda ve girisinde kondansator kullanmadim

skara1214

opampla karşılaştırıcı yapıp röle tetikle;12 volttan düşükse girişi çıkışa  değilse regulatör üstünden ver
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.tr "CC BY"

OG

Kurşunlu aküler araba çalışmasa da 14,4V a kadar yükselebilir. Akü veya alternatörün regülatörü bozuk ise 14,4V'u da aşabilir.
Veya şarj edilmeyen akü 10V'lara kadar da (veya daha fazla) inebilir.

12V da kararlılık söz konusu ise UP/DOWN regülatör yapmanız gerekebilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.