PIII (3) Ana kart"

Başlatan teknikelektronikci, 13 Kasım 2005, 00:09:51

teknikelektronikci

selam arkadaşlar ve üstadlar bende p 3 ana kart var 2 gün önce bilgisayar çalışıyorken aniden kapandı ve bir daha açılmadı ana kartı söküp baktığımda 2 kondansatörün patladığını gördüm onları hemen değiştirdim ama bir fayda etmedi şimdi sizlere sorum ariza nerede olabilir bunu izmirde kime yaptırabilirim ya da yapabilirmiyim ? kondansatörlerin yeri power suply den gelen soketin dibinde ve değerleri 1500uf 6.3v birde orada 3 bacaklı ama orta bacak boşta biri ters biri düz eleman var oradan olabilirmi ariza yardımlarınız için teşekür ederim saygılar
                                                            teknikelektronikci
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ahmet2004

Arkadaşım O orta bacak boşta olan elamanlar mosfet.

Mosfetleri ölç arızalımı.

Basit Mosfet Ölçme Testi

otm

merhaba
bence mosfetlerin hepsini değiştir.bazen sağlam gibi görünüp bozuk olabiliyorlar.varsa smd parçalarıda değiştir .fiyatları oldukça ucuz.kolay gelsin

teknikelektronikci

teşekürler arkadaşlar cevaplarınız için ama yeni bir bilgisayar aldım ama genede deniyecem
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

microcozmoz

Diğer kondansatörleri kontrol ettinmi?? Diğerleride gitmiş olabilir bir kere başıma gelmişti.
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

teknikelektronikci

yok hayer sırf iki tanesini  değiştirdim diğerlerini denemedim ama bunun sebebi nedir acaba bu yeni aldığım bilgisayarın başınada gelmesinde ;-) neyse tekrar teşekürler cevaplarınız için

mavi

Lütfen başkasının avatarlarını kullanmayalım
Telecommander Monster Of Network

SpeedyX

mcan

yaw fazladan başılık açmayayım dedim bendede bir p3 anakart var, bunun bordundan tiz bi ses geliyor ses ise halkaya sarılmış teller varya akım tarafosuna benzeyen ,işte tam o parçadan geliyor elimle sağa sola itiyorum ses değişiyor ortasından tutuyorum biraz azalıyor şimdilik çalışıyor ama sizce nedeni ne olabilir o parçanın ismi nedir

mavi

japon dök veya zaten üzerinde olan vernikten sür bekle kurusun
Telecommander Monster Of Network