Baş Belası Swich :D

Başlatan rayman, 27 Temmuz 2017, 22:28:08

rayman

Bunu bir devrede 4 adet kullanacağım... Kablo ile taşımak zorundayım . Pcb ye pim çakmak ayrı bir zahmet birde bunları lehimlemek.... Soketleride yok bunun.... Nasıl bir metod uygulabiliriz bilen var mı ?

ilyas KAYA

Pin kalınlığı ce bacaklar arasi bosluk nedir ? Dahası model veya datasheet verirseniz belki bir fikir çıkar

rayman

Datasheeti kendim oluşturabilirim. Ölçer biçer vs. vs. Ancak matkapla dikey bir delik açılamaz... Bu yassı bir pin ... Yani iğne pin olsa tamam ama böyle aptal bir parça.

Tagli

PCB üreticisi dörtgen şeklinde yarıklı pad yapabilir büyük ihtimalle. Üreticiye danışmak lazım. PCB'yi kendin yapıyorsan pad'leri büyük çiz, büyük bir matkapla del. Pis bir çözüm ama günü kurtarıyor. Power jack kullandığım zaman ben öyle yapıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

asma

Bu tip swichler endüstriyel ortamlarda bile sorunsuz yıllarca çalışıyor.
PCB montajında yarık şeklinde deliklere monte , kablolu taşımada lehimli kabloyu çengel yapıp delikten geçirerek lehimliyorlar.
Soket kullanımı problem çokartabilir. Faston tipi kablo pabuçlarının dar olanları belki olur. PCB tarafında her tür soket olur. PCB üzerine monte için hiç soket görmedim. 90 derce pinli PCB tipi olanlar piyasada mevcut tu.
Farklı dpdt sw kullansanız olur mu? Tunik basmalı anahtarlar veya sürgülü anahtarlar PCB için uygun ve kolay bulunur.
Önceliğiniz bu ürünü kullanmak mı , karta monte kullanmak mı?
Başka ürün için:

Kolay gelsin.

ilyas KAYA

Bundan alıp hızlıca kablo uçlarına takabilirsiniz. Bu neden ile ölçü sormuştum pcb için değil. Role soketleri var benzer pin yapısına sahip . Role kablolarına da bakın

rayman

Alıntı yapılan: asma - 28 Temmuz 2017, 01:46:20
Bu tip swichler endüstriyel ortamlarda bile sorunsuz yıllarca çalışıyor.
PCB montajında yarık şeklinde deliklere monte , kablolu taşımada lehimli kabloyu çengel yapıp delikten geçirerek lehimliyorlar.
Soket kullanımı problem çokartabilir. Faston tipi kablo pabuçlarının dar olanları belki olur. PCB tarafında her tür soket olur. PCB üzerine monte için hiç soket görmedim. 90 derce pinli PCB tipi olanlar piyasada mevcut tu.
Farklı dpdt sw kullansanız olur mu? Tunik basmalı anahtarlar veya sürgülü anahtarlar PCB için uygun ve kolay bulunur.
Önceliğiniz bu ürünü kullanmak mı , karta monte kullanmak mı?
Başka ürün için:

Kolay gelsin.
Bu swichler çok kaliteli. Kullandım . Ama devamı sürekli İstanbul da ve bir iki yerde tanesi 5tl civarı.... Bunlara soket uydurabilirim ama git gel al ve çok adetli olması işten soğutuyor gibi.... Ama kesin çeözüm bu pembe dpt swich....

rayman

Pim çakmak zorunda kaldım. Oldukça  zahmetli...

yas

toggle switchlerin daha büyük ebatta olup bağlantı terminalleri vidalı olanları yada fişli olanları var. Ama yine aynı işçiliği yapmak gerekir ha lehimleme ha terminale vidalama aynı angarya.

Eğer switchler yatay veya dikey bir hizada ise tek bir pcb bastırmak ve IDC konnektör ile bağlamak, dağınıksa ayrı pcb kullanmak ve tunik konnektör ile bağlamak daha mantıklı.

switch in 6 pinli olması şart değilse 3 pinli pcb tipi olan özdisan da 0.55$
6 pin kalın kafalı(kaliteli) pcb tipi olanı 1.45$ dediğiniz gibi yaklaşık 5 tl