Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

SNMP Library İstek

Başlatan MrDarK, 28 Ağustos 2017, 10:47:42

MrDarK

Merhabalar;

Bu aralar SNMP ile çalışma yapmam gerekiyor. Internette WIZNET'in SNMP v1 library'sini çalıştırabildim. Fakat bana SNMP v2 işleyebilecek bir driver gerekiyor. Her türlü öneri ve desteğe açığım.

Microchip TCP/IP Stack içinde bir driver var fakat içindeki lokal fonksiyonlardan dolayı STM'ye import etmekte zorlanıyorum.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Burak B

@MrDarK lwip veya picotcp kullanacaksın. Microchip Stacki port etmek mantıklı değil onla boşuna zaman kaybetme.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

MrDarK

Hocam yönlendirme için teşekkürler;

ENC28J60 ile 161 ve 162 portlarından UDP data alabiliyorum. SNMP 161 numaralı porttan GET request'inin cümlesini alıp bu datayı işlemeyi düşünüyorum. Aslında ihtiyacım olan tcp/ip stack değilde snmp parse edip cevapları hazırlayabilecek bir kütüphane.

lwip 'ye birçok yerde denk geldim. Picotcp de araştırma yapacağım.

Başka bir öneri yapabilirseniz onuda araştırabilirim. Tam olarak ihtiyacım olan şey parse yapabileceğim bir çevirici.

Burak B

Neden lwip içerisindeki kodu incelemiyorsun. Piyasada bulabileceğin en stabil kodlardan biridir zaten. Şöyle diyeyim lwip kullanımını çözersen bu tip arayışlara bir daha girmezsin. Hızlı olsun diye yanlış yoldan yürüyorsun demedi deme. lwip'yi çöz bir daha bu tip sorunlarla boşa zaman harcama. Sana ağ protokolleri için her türlü imkanı sunacaktır.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

MrDarK

Merhaba tekrardan;

Sorunumu Oryx Embedded'in oluşturduğu CycloneTCP_SSL_Crypto_Open sürücüsü ile çözdüm. Açık kaynak ve tamamının C ile yapılmış olması fazlasıyla yere taşınabilirlik sağlamış. Kodların akıcı ve anlaşılırlığı gerçekten güzeldi. Migration Guide 'da yeterli örnek ve açıklamalar var. Kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.