ESP8266-14 hakkında

Başlatan mustafa_cmbz, 30 Eylül 2017, 01:49:14

mustafa_cmbz

Merhabalar...

Geçenlerde internetten bir kaç şey alırken araya bir tanede esp8266-14 sıkıştırdım.Hadi dedim o gelene kadar bide usb bağlantı modülünden alayım.

2 si de elime geçeli epey oldu.Bu gün başlıyım uğraşayım dedim ama körü körüne nette her gördüüm şeyi denemeye kalkınca sanırım içindeki kodu sildim...

Gerçi kafama takılan çok şey var 12 serisi nette bolca örnek varken 14 serisi için bağlantı şeması bulmak bile zor oldu sanki..

* Modülü çalışır hale getirdim pc ye bağladım haberleşme pinleri ni denkleştirdikten sonra seri port terminalinden AT yazıyorum AT geri geliyor..Bu biraz saçma değilmidir dedim asdasf bişiler yazdım gönderdim error dedi.Neden AT yazdığımda OK demiyor kafama takıldı ?

* sonrasında araştırınca anladımki içince bana göre kallavi bi işlemci varmış aurdino ile içine led yak söndür programı attım hoşumada gitti fakat gerisi gelmedi.

modüle artık hiç cevap vermez oldu derken ;

https://www.youtube.com/watch?v=9cBE6Z2geYc

burdaki elemanın kullandığı program ile tekrar içine kendi yazılımını güncelledim sanırım. ( çok bilinçsizce gidiyorum farkındayım )

bir ara modül yine AT yazınca AT diye cevap verir oldu ama çok saçmalıyor gibi geldi bana

Asıl sormak istediim bu içindeki işlemciye kod yazdığımız vakit atıyorum led yak söndür yazdık attık içine pc ye bağladığımızda AT yazıp gönderdiğimizde cevap gelmeyecek mi?

hkalaycioglu

evet maalesef gelmeyecek bende 12 serisi esp aldım sıfırdan başladım sizin gibi internetten bir sürü dosyalar buldum uğraştım ve en sonunda işlemciye iki şekilde ve modda diyelim çalıştığını öğrendim AT komutlarını kullanabilmeniz için AT Firmware dosyası var onu bulup yüklemeniz gerekiyor. Bu şekilde led yak söndür hazır programı attığınızda bu lua programlama dilinde yazılmış kodlardır bu şekilde çalışıyor yani esp nizin üzerinde ki işletim sistemi lua işletim sistemi AT için tekrar yükleme yapmanız gerekiyor kolay gelsin.

mustafa_cmbz

şu bahsettiiniz yazılıma örnek bişiler varmı elinizde hocam..

mustafa_cmbz

Olayı çözdüm.Kendi sitesinden dosyalarını indirdim.Yukarıdaki videoda anlatım yapan elemanın yaptıklarını harfiyen uyguladım.Benim atladıım noktalar blank boot dosyalarının sırası ve yanlarındaki adresleri yazmamam mış sanırım şuan alet eskisi gibi AT yazınca çat diye AT diye karşılık veriyor.Çok tşk ederim yönlendirmeniz için..