programlayıcı

Başlatan malaga, 24 Ekim 2017, 14:39:08

malaga

18f4550 pic işlemci kullanıyorum tqfp soket icsp connektörle pickit 2 ile programlıyorum ayda 2000 karta yazılım atıyorum fakat cok zaman ve emek harcıyorum bu işi nasıl bir programlıyıcıyla daha kolay yapabilirim.
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

MrDarK

Microchipten programlı mcu alınabiliyor. Satın alma adediniz epey uygun gibi. Herhangi bir microchip distribütörüne bunu sorabilirsiniz. Onun dışında z hocanın farklı çalışmaları oldu bu konuda :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

kantirici

Seri üretim için şunu kullanabilirsiniz.

http://www.microchip.com/Developmenttools/ProductDetails.aspx?PartNO=DV007004

PC ye ihtiyaç duymadan programlama yapabiliyor.

polleme

Pickit 3'ün Programmer To-Go opsiyonu var, programlanacak dosyayı Pickit 3 üzerine yüklüyorsunuz, sonra PC'ye gerek olmadan programlama yapabiliyorsunuz. Her programlama 3-5 sn sürüyor.

Maxim

ben olsam 20 tane ucuz klon pickit3 alır ve hepsini bir düzenek üzerine kurardım (bu geniş bir kontraplak falan olabilir)
her pickit3 e birer tane ziff soket takardım, programmer to go özelliği ile hepsine aynı hexi yüklerdim
tek tek picleri soketlere taktıktan sonra butonlara basarak yükleme yapılabilir

hatta belkide 20 tane pickit3 üzerindeki her butona özel bir devre yapılarak buton sayısı 1 e düşürülebilir?
20 to 1
o zaman 1 butona bas 20 tane pice yaz, bir daha bas 40 pic cepte.

malaga

Fikirler çok güzel sanırım bunu alacağım fiyatıda  çok makul MPLAB PM3 Universal Device Programmer yardımlarınız icin teşekkürler
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme