Elektronik Komponent Önerileri

Başlatan hwdesigner, 09 Kasım 2017, 16:58:06

hwdesigner

Bu konunun altında yeni keşfettiğimiz yada faydalı-başarılı bulduğumuz elektronik malzemeleri paylaşalım diyorum. Mesleğe yeni başlayanlar, iş yükünden dolayı yeni çıkan ürünlerden haberdar olması zor olan kişiler için faydalı olacaktır. Yurt dışında bir çok ülkede böyle paylaşımlar oluyor. Ülkemizde de elektronik anlamında en geniş içeriğin Picproje.org olduğunu düşünürsek böyle bir konu gerekli.

Şayet kendi adıma konuşacak olursam forum ile paylaşmak istediğim şeyler oluyor ancak yeni konu açmaya gerek yok diye paylaşamıyorum.

hwdesigner

Allegro MicroSystems, LLC A6211

Led driver. (Buck Converter) 0-3A çıkış 7-48V girişe sahip. 12-24-48 esnekliği sunduğu için başarılı olduğunu düşünüyorum.

Cemre.

Merhaba, faydalı bir index oluşacağını düşünüyorum.

MCU önerisinde bulunmak isterim.
STM32 serisinden F303VCT6 denetleyicisi, dahili 4 adet Rail to Rail OpAmp (~8Mhz bandwith) ve 7 adet Analog Comparator ile güç/kontrol projelerinde çok ilginç bir çözüm olabilir.

hwdesigner

Kullanmaya alıştığımız TLP281. Aliexpressden TLP281-4 bulmak mümkün. Ancak bazı uygulamalarda insan diyor ki. Yok Digikey den alayım. Uzun bir süredir stok yok yada aşırı pahalı. TLP293-4 TLP281-4 e alternatiftir.

hwdesigner

Yurt içindekilerin içeriğine güvenemiyorsanız linkteki lehim teli de bir alternatiftir.

MG Chemicals Sn99 No Clean Lead Free Solder

https://www.amazon.com/MG-Chemicals-Clean-Solder-Diameter/dp/B008J408YM/ref=sr_1_29?s=hi&srs=3035439011&ie=UTF8&qid=1505720967&sr=1-29&th=1