TELEMECANİQUE VE SİEMENS ARASINDAKİ FARK

Başlatan karakugu, 02 Aralık 2005, 13:23:04

karakugu

SELAM ARKADAŞLAR

Bugüne kadar hep siemens PLC kullandım.Fakat sizde biliyorsunuz ki emsallerine nazaran pahalı.Zaman zaman müşteri ile fiyat konusunda problem yaşıyoruz.Kimi müşteri özellikle siemens isterken çoğunluk fiyatına bakıyor.Birkaç defa telemecanique zelio,twido kullandık bir problem yaşamadık fakat bu işlerin piri olan bir satıcı içime kurt düşürdü.mesele şu:
telemecanique gerilim dalgalanmalarında çabuk bozuluyor dedi.Sizlerden o şekilde problem yaşayan var mı?
Gerçi 24V dc beslemeli kullanacağım.olaki beslemede problem oldu ozaman PLC de mevta olur mu?

yorumlarınızı bekliyorum.

hepinize BAŞARILAR.

melih1966

Üstadım içinm ferah olsun ben endüstüriyel kart onarımı yapıyorum satıcı denizi bulandırmak için söylemiş aralarında Power supplay farkı neredeyse hiç yok..

aster

2 sininde bir birinden fazla bir farkı yok aslında, tabi birbirine üstün özellikleride var, biraz soruşturdum öyle bir olay yok

kaliteli ve ucuz çözümler için hocam sen Delta kullan bence

http://www.afkim.com.tr/
Bedrettin bey den her konuda teknik destek alabilirsiniz

aster

bilgi vermesi açısından sevgili microcozmoz'ün bir uygulaması

simtik

Dostum bende deltayı öneririm üstelik fiyatıda çok ucuz biz omron kullanıyorduk fiyatları yüzünden artık yavaş yavaş alternatif plc paneller ararken deltada karar kıldık 4-5 makinaya delta panel taktık şimdiye kadar hiç birinden bi şikayet gelmedi.zaten firma 24 saat içinde tamir vadinde bulunuyor eğer edemezlerse yenisi ile değiştiriyorlar

karakugu

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR

HEPİNİZE BAŞARILAR.

microcozmoz

Herkese Selam..

Şu anda uğraştığım bir projede ilk defa bende Delta kullanıyorum..Deltanın A57 serisi dop ve DVP 14SS tipi Plc modülü + 2 adet VFD-B serisi inverter projenin bir kısmını oluşturuyor..

Daha öncelerde siemens marka plclerle uğraşmıştım fakat fiyat açısından zaman zaman sıkıntı yaratıyordu..Geçenler sadece S7-200 ara bağlantı kablosu için bile 250 TL fiyat çektiler..Herneyse herkese Deltayı tavsiye ederim  , şu ana kadar gördüğüm tek eksik WPL programlama arabirimi göze pek hoş gözükmüyor ve help i çince !! Elimde Delta ile igili güzel dökümanlar var hepsini toparlayıp upload edicem..

Herkese ii çalışmalar...
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

epolat

Doğru söylüyorsun ,güzel ama sowftware yetersiz kalıyor 2.08 zaman zaman bilgisayarın takılmasına neden oluyor.Ayrıca 2.03 den beri program içinde eleman arama sorunu var.Arattığın kontak ,röle vb. bunları bulamıyor eksik buluyor bunları düzetseler daha iyi olacak.0

aster

Arkadaşlar aslında bu gün FAST da DOP eğitimi vardı, yazmayı unutuk, özür, imdat hoca kızar şimd bize, yeni versiyonda çıkmış galiba

ben iş yoğunluğundan yazmayı unutmuşum
bundan sonra bu tür eğitimleri yazıp bilmeyenlere duyuralım

canstb

modicon plclerde beslemenin zaafından kaynaklanan processor hasarlarına çok kez şahit oldum. siemens 300 serisiyle benzer tesislerde yakınından geçen bir sorun yaşamadım. bana denk gelmemiş de olabilir ama siemensin daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.

Analyzer

Selam,

PLC öğrenmek amaçlı bir PLC almak istiyorum. Delta'ya karar verdim. Fiyat ve destek bilgisi verebilir misiniz en ekonomik modelinin?

Teşekkürler,

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!