PWM ile High-side mosfet sürme

Başlatan emreonz, 19 Aralık 2018, 23:49:44

emreonz

Alıntı yapılan: apsis - 25 Aralık 2018, 13:48:51Boost kapasitesi çok büyük. Oraya 1uF paraleline de 100nF bağla.
Ayrıca yeni fark ettim LIN ucunu ve HO ucunu boşta bırakmışsın. Bu cihazlar bu şekilde kullanılmaz. Arkadaşlar sana araştır derken boşuna dememiş. LED devresi kurar gibi bu devreleri kuramazsın.

https://www.infineon.com/dgdl/Infineon-HV_Floating_MOS_Gate_Drivers_AN978-AN-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462533600a40153559f7cf21200
HO boşta derken ne demek istediniz anlamadım direk source e gidiyor hocamda öyle söyledi

apsis

Alıntı yapılan: undefinedHO boşta derken ne demek istediniz anlamadım direk source e gidiyor hocamda öyle söyledi

LO diyecektim. Bu entegre tek başına highside sürücü değildir. Alt çıkışa bir mosfet daha bağlayıp devrenizi bu düzenlemelisin. Ayrıca gate'e 1k direnç bağlama. 10-33 ohm arası bir şeyler bağla. Çok kara düzen çalışıyorsun verdiğim linke bak.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

emreonz

Alıntı yapılan: apsis - 26 Aralık 2018, 09:59:39LO diyecektim. Bu entegre tek başına highside sürücü değildir. Alt çıkışa bir mosfet daha bağlayıp devrenizi bu düzenlemelisin. Ayrıca gate'e 1k direnç bağlama. 10-33 ohm arası bir şeyler bağla. Çok kara düzen çalışıyorsun verdiğim linke bak.
Haklısınız direnç değerlerini salladım aslında, bide IR nin 9 bacağıvar isis de, bugun optokuplör ve ekstra bir güç kaynağı ile olan mosfet sürme devresini deneyeceğim en sağlıklı yöntem o sanırım

emreonz

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 24 Aralık 2018, 10:32:10Model dosyalarını model klasörünün içine kopyala
DSN dosyasını isis ile açıp mgrünen TLP 250 şemasına sağ tıkla.
Altta "make device" seçeneğini seç gerisini halledersin
devremin son hali böyle ama PİC in ve opto nun ground i birlikte ve  mosfetin bağlı olduğu aşağıdaki devrenin groundı farklı olmalı bunu isis de nasıl yapabilirim sanırım TL2425 ile oluyor ama kuramadım devreyi
bu şekilde sanırım