1206,1210,1812 Smd Kondansatör.

Başlatan JOKERAS, 08 Aralık 2020, 15:39:00

z

Voltajla kapasitor degeri degisiyor hizli yaslaniyor vs deniyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

analog06

Tdk markasının gerçekten böyle bir ürünü olsaydı büyük dağıtıcılarda bulunurdu diye düşünüyorum. eğerki doğruysa bende sipariş veriririm yani :D

JOKERAS

Valla benim aklıma yatmıyor bu.250V 22Uf çok işime yarayacak bir Kondansatör boyutu itibarı ile.
Sipariş geç dersen Sipariş geçecğim,İşime yaramazsa Parasını senden Tahsil ederim:)

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: JOKERAS - 08 Aralık 2020, 17:15:26Valla benim aklıma yatmıyor bu.250V 22Uf çok işime yarayacak bir Kondansatör boyutu itibarı ile.
Sipariş geç dersen Sipariş geçecğim,İşime yaramazsa Parasını senden Tahsil ederim:)
Açıkçası 250V deyince orada duracaksın.
hem 22µF hemde 1206..
Bu kapasitör çok kolay şekilde bu voltajla infilak eder. Yol falan bırakmaz dağıtır.

Senle aynı fikirdeyim. En azından 1206 değilde 3216 yada daha büyük olsa aklıma yatar.

veliusta

Benimde konu dikkatimi çekti,  araştırdım böyle ürün buldum.
https://www.direnc.net/47nf-50v-10-x7r-1206-smd-kondansator-12812

1000VDC ??? 
Edit:  Normalmiş.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: veliusta - 08 Aralık 2020, 21:58:34Benimde konu dikkatimi çekti,  araştırdım böyle ürün buldum.
https://www.direnc.net/47nf-50v-10-x7r-1206-smd-kondansator-12812

1000VDC ??? 
Edit:  Normalmiş.
Eğer çok yeni bir izolasyon malzemesi bulmadılarsa palavra bana göre.

kuru havanın delinme gerilimi 29.8 kV/cm ve üzeri
Yani 3000 volt milimetre başına deyiniz.
1206 kılıf kutup metalleri ve SMD lehim ped lerinide koyduğunuzda nemli havada kesin zıplar.
Bir defa kıvılcımlanmaya başladığında oluşan plazma ile kısadevre durumuna geçer.
200 voltu DC olarak ark yaptırmayı denedinizmi hiç.
1 karışa kadar uzayan alev oluşturuyor.

Seri bağlı akülerle denemiş olduğumu belirteyim.
0.1 saniyede 60 amperlik akü kutuplarını eritecek kadar havai ark...

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 09 Aralık 2020, 00:41:50Eğer çok yeni bir izolasyon malzemesi bulmadılarsa palavra bana göre.

kuru havanın delinme gerilimi 29.8 kV/cm ve üzeri
Yani 3000 volt milimetre başına deyiniz.
1206 kılıf kutup metalleri ve SMD lehim ped lerinide koyduğunuzda nemli havada kesin zıplar.
Bir defa kıvılcımlanmaya başladığında oluşan plazma ile kısadevre durumuna geçer.
200 voltu DC olarak ark yaptırmayı denedinizmi hiç.
1 karışa kadar uzayan alev oluşturuyor.

Seri bağlı akülerle denemiş olduğumu belirteyim.
0.1 saniyede 60 amperlik akü kutuplarını eritecek kadar havai ark...

Bu yöntemle plazma kesici yapabiliriz mi peki ? Bu sira plazma kesiciler ilgimi çekiyor :)

analog06

Alıntı yapılan: JOKERAS - 08 Aralık 2020, 17:15:26Valla benim aklıma yatmıyor bu.250V 22Uf çok işime yarayacak bir Kondansatör boyutu itibarı ile.
Hocam anlaştık :) siz geçmeyecekseniz 50V olanı ben geçip lcr metre ile bakıcam gerçekten ihtiyacım olan bir eleman çünkü

Düzeltme: 50V olanı sipariş geçtim 2 3 hafta sonra sonucu yazarım. @JOKERAS hocam işime yaramazsa size hediye edebilirim :D

mehmet

Bir yerden 20V diye aldığım 0850
kılıf kondansatörü 60V da patlatamamıştım.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

JOKERAS

Alıntı yapılan: analog06 - 09 Aralık 2020, 09:12:06Hocam anlaştık :) siz geçmeyecekseniz 50V olanı ben geçip lcr metre ile bakıcam gerçekten ihtiyacım olan bir eleman çünkü

Düzeltme: 50V olanı sipariş geçtim 2 3 hafta sonra sonucu yazarım. @JOKERAS hocam işime yaramazsa size hediye edebilirim :D
Saol Dostum.Bende dün her ikisini birden Sipariş geçtim.Bir deneyelim bakalım ne olacak.

M.Salim GÜLLÜCE

250V da Patlayınca haber verin bari de garipler havaya uçmasın :)

ilyas KAYA

50volt olduğunu sonradan farkettigim seramik kondansatore 220volt vermisligim var. Patlamiyor görsel bir plazma show oluyor oda 1 kaç saniye de bitiyor:D

analog06

Lcr metredeki değer bu bide kullanıp denemek gerekir
Alıntı yapılan: analog06 - 09 Aralık 2020, 09:12:06Hocam anlaştık :) siz geçmeyecekseniz 50V olanı ben geçip lcr metre ile bakıcam gerçekten ihtiyacım olan bir eleman çünkü