86C765 Dokümanları

Başlatan bunalmis, 30 Ocak 2006, 17:40:46

z

86C765 entegresine ait  detaylı doküman arıyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aYe

Selam bunalmis hocam,

Sanirim sorduğunuz s3 trio 64 ekran kartinin işlemcisi. Nette biraz araştırdım linux'un açık s3 driver C++ dosyaları dışında malesef birşey bulamadım.

Bu sanırım yine digital bilgiyi ekranda görme konusu. Aslında benim başka alternatif önerilerim olucaktı da yoğunluktan unutmuşum.
Neyse burdan devam ederiz  :D

Bakiniz 50 dolara şöyle kartlar mevcut ;

VGA ve TFT LCD sürebildiğiniz bu donanımla beraber datasheet'lerini örnek kodlarını vs. de veriyorlar.

http://www.romelektronik.com

Bi baksammı ki derseniz, resimdeki arkadasin benzerlerini buradan temin edebilirsiniz.

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

z

Adamlar cipi uretiyor ve dokumanlarini yayinlamiyorlar. Neden?

Bir ara VGA cip ureticilerinden biriyle emaillesmistim. Dediler ki OEM kart yapacaksaniz yazili anlasma yapacagiz ve oyle verecegiz.

Mikrosoftun parmagi olabilirmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aYe

Selam,

Bence rakiplerine açık vermek istemiyorlar. Adamlar biz ürünü pc'ye yaptik bu da driver'i diyor, gayet normal.
Siz bu durumda zaten müşteri olmuyorsunuz.
O tür bir satış getirisi beklemedikleri için de tamamen gereksiz oluyordur heralde.

İşletim sistemi yazıcam derseniz o zaman nolur bilmiyorum ama bu sefer de linux'un açık kodları işinizi görebilir heralde.
Gerçi bu durumda şunu sorgulamak lazim datasheet yoksa linux'u yazanlar nasil yazdi?
Linux forumlarında konuyla ilgili sorgulamalar yapmanızda fayda var gibi.

Diğer bir açıdan microsoft'un parasal gücünün yaydığı elektrocezbetik dalgaları dahi pc sektöründeki her firmanın kontrolünü elinde tutması için yeterli gibi  :lol:

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)