Tuş pedi film yol connectörü arayışı

Başlatan Mr.Thinking, 15 Nisan 2022, 10:16:25

Mr.Thinking

Aşağıdaki tuş pedine uygun yüzey montaj connector aramaktayım. Tam olarak hangi isimle arayacağımı bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: JKramer - 15 Nisan 2022, 10:30:16https://www.mouser.com.tr/c/connectors/ffc-fpc/ffc-fpc-connectors/
Malesef mauserde bu özelliklerde bir connector bulamadım.
Gönderdiğim fotoğraftaki uçlar 1.50mm gibi ve ara buşluklar ise 1mm gibi. Doğru mu?
ego=1/Knowledge

ilyas KAYA

Airbag cilere kabloyu da alıp bak onlarda bu tarz flex kablolar var.

JKramer

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 15 Nisan 2022, 10:53:50Malesef mauserde bu özelliklerde bir connector bulamadım.
Gönderdiğim fotoğraftaki uçlar 1.50mm gibi ve ara buşluklar ise 1mm gibi. Doğru mu?
Öyle gibi, tam ölçüp 2.5 - 2.54mm pitch için bakabilirsiniz.

Melih1802

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 15 Nisan 2022, 10:16:25Aşağıdaki tuş pedine uygun yüzey montaj connector aramaktayım. Tam olarak hangi isimle arayacağımı bilemedim. Yardımcı olur musunuz?

Cetvelin inch tarafınlada fotoğraf gönderebilir misin?

muhendisbey

Sık bacaklı bir konnektör kullanıp ara bağlantıda olan konnektörleri bağlantısız kullanabilirsin. Özel üretim olabiliyor konnektörler çünkü.
Fotoğraftaki kablonun pitch 2.5mm gibi gördüm

Kalınlığı uyarsa 0.5mm pitch FFC konnektör kullanılabilir.

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Mr.Thinking

ego=1/Knowledge

Melih1802

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 15 Nisan 2022, 14:04:19

Açılı ve ortalama yapmadan çekmişsin.

Tam dik açıdan ve Cetvelin başlangıç noktasını ilk siyad pad in ortasına getirerek çek.

Mr.Thinking

ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Melih1802 - 15 Nisan 2022, 14:08:29Açılı ve ortalama yapmadan çekmişsin.

Tam dik açıdan ve Cetvelin başlangıç noktasını ilk siyad pad in ortasına getirerek çek.
İşe yaramadı mı son foto. Var mı bir gelişme Melih Hocam.
ego=1/Knowledge

yas

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: yas - 15 Nisan 2022, 16:36:51Bunlara baktınız mı?
Teşekkür ederim. Bunlar olur ama datasheetlerde görünenler 7 pin değil. Yanlış gelmesin?
Ek:Ürün 7 pinliymiş. Satın aldım. Uğraştığın için teşekkür ederim Sana borçluyum. @yas
ego=1/Knowledge

yas

:)  denk gelirsek bir çayını içerim o zaman.

Mr.Thinking

Malzemeler özdisandan geldi. Birebir uyumlular. Yardım eden herkse çok teşekkür ederim.

ego=1/Knowledge