1,5" 132*132 TFT LCD ile Projeler

Başlatan aYe, 08 Şubat 2006, 01:46:09

aYe

@mp3dragon

Hocam dosyayı indirip bakayım dedim ama malesef pc trojan uyarısı verdi.

Antivirüs yazılımı yüklü olmayan arkadaşları mağdur etmemek için, temiz bir kopya yükleyene kadar linki silerseniz iyi olur.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mp3dragon

@Tatlısukurnazı Hocam,

Hangi program trojan buldu? sabahtan beri işyerinde dosyayı muhtelif programlarla tarattım bir şey bulamadı. Acaba evdeki PC demi bulaşıklık var?
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

aYe

Selam mp3dragon hocam,

Eset nod32 kullanıyorum, trojan uyarısını o verdi.

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

mp3dragon

@tatlısukurnazı hocam,

Yazılımın son hali ile 3.66 mips te resimler aşağıdaki videodaki gibi oluyor.
16 mipste 4 kattan fazla hızlanacak. 16 mips'e kadar (hatta epsonda 20 mips'e) LCD nin 6,5 mhz seri data hız limiti aşılmamış olur. Farkkettiysen resimlerin bir süre ekranda kalması için geçikme koydum. İki resim arasındaki karanlık süre ise data gönderiminden kaynaklanıyor. Bu hızda sizi tatmin etmezse yapılacak birşey yok.  

http://rapidshare.de/files/15098061/6610SLAYT.avi.html

Tabii resimler kod hafızada. Harici bir bellekten çalışırken bunu hesaba katmak lazım.

Son olarak LCD nin tepki süreside yavaş o sebeple örneğin 64x64 pixellik bir alanda animasyon yapılsa bile geçişlerin çok iyi olacağını zannetmiyorum.

İyi çalışmalar.

aYe

Selam mp3dragon,

Hocam ellerine sağlık süper olmuş ancak benim hız sorunu derken kasdettiğim şey 1mips'lik bir mcu ile kullanma durumundaki sonuçtu.

Ben mp3player yapmıyıcam, el kumandasında kullanmayı düşündüm ama onun içine de pahalı bir mcu koymak mantık dışı oluyor.

Yinede ilerde başka bir tasarımda gerekebilir diye konudan da kopmaya pek niyetim yok.

Şu bizim convert programı ne oldu?
Sonuçta bir tane yazıcam ve yazmadan önce kim ne yapmış bakıp fikir almak lazim.

İyi çalışmalar.

mp3dragon

@tatlısukurnazı hocam,

Convert programını bu gün inatla 5-6 virüs programı, anti trojan'a vs tarattım. Hiç biri bulmadı en son senin kullandığın antivirüs'ü indirdim. O dediğin gibi trojan var deyip dosyayı sildi. Bence program içinde trojan'a benzer bir koda rastladıysa onun imzası olduğunu zannetti.

Artık LCD işi halolduğuna göre MMC ve FAT olayına geçiş yapabilirim. Tabii yardımlarınızı  bekliyorum.  :lol:

aYe

@mp3dragon

O halde size zahmet linki açın, eset'i devre dışı bırakıp, programı biraz inceleyelim.

MMC ve FAt konusuna gelince hiç bilgim yok ama bir dünya mp3player sitesi ve hazir application var.

Google'da 5dk aratırsan ihtiyacından fazla çalışan kaynak bulabilirsin.

İyi çalışmalar.

mp3dragon

@tatlısukurnazı,

Linki açtım. Daha iyisini yapacağınızdan eminim.

Kolay gelsin.

Macera

Tatlısukurnazı hocam

Bu Kasım hurdacı arkadaşımızın web sayfası bile varmış. :lol:

www.teknohurda.com

İnternetde sayfası olan hurdacı da görmemiştim  :roll:
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

aYe

Selam macera hocam,

Alıntı yapılan: "Macera"Tatlısukurnazı hocam

Bu Kasım hurdacı arkadaşımızın web sayfası bile varmış. :lol:

www.teknohurda.com

İnternetde sayfası olan hurdacı da görmemiştim  :roll:

8O  8O  8O

Hiç uzatmaya gerek yok, kısaca; nihahahaha  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Amanın siteye baktım da bu amcamda süper step motorlarda varmış :D

Ben inceliyim biraz şurayı...

Ek: site de sepete at seçeneği bile var iyi mi  8O  :lol:  8O  :lol:  8O  :lol:  8O

Petek

Valla süper bir hurdacı.

inciler:

KALP GRAFİĞİ PRENTERİ
ADULT PEDIAKRIC BLOOD PRESSURE
MONİTÖRLER Fiyat: 30.00 PAZARLIK MONOKRON
ÖLEN BİLGİSAYARLARINIZIN  BULUNDUGU ADRES
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

aYe

Selam,

@Ahmetu & mp3dragon

Arkadaşlar alın size lcd, gsm entegreleri, connector, kıl çöp, ve benzeri gsm yedek parçaları üzerine, malzeme ve fiyat alabileceğiniz bir firma;

http://www.bilisimmarket.com.tr/catinfo.asp?cid=87

İyi çalışmalar.

Analyzer

Selam,

Bu konunun gidişatı yavaşladı galiba? Son gelişmeler nedir arkadaşlar? Bir de bu güzel çalışmayı proje şeklinde yayınlamak mümkün mü? (6610 LCD kontrolü : Şema, Kod vs.)

Teşekkürler,

Analyzer

Edit :

Bu arada bu linkleri de buldum

http://serdisplib.sourceforge.net/ser/nokcol_15g14.html

http://www.hobbypic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=36
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

mp3dragon

@Analyzer,

Konu yavaşladı çünkü olay çözüldü. Önceki mesajlara bakarsan ilgili kodlar orada var. Kodların uyarladığım halini tam olarak olgunlaşınca buraya koyacağım. İlk sayfada gerekli linkler mevcut. Son gelişme olarak şu an MMC kart bağlantısını yaptım. Temel kodları da çalıştırdım. (MMC init vs) geriye FAT sisteminden dosya okumak vs. kaldı. Ahmetu hocanın verdiği kodlar gerçekten mükemmel. sadece philips LCD olmadığı için bu LCD içinyazılmış olan kısımları çıkarmıştım. ANSI C ile yazılmış oldukları için diğer işlemcilere uygulanması son derece kolay. Sadece koda özgü değişken tanımlamalarının üste alınması ve kullanılan mcu ya has giriş çıkış tanımlamalarının yapılması yeterli.

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: "mp3dragon"@Analyzer,

Konu yavaşladı çünkü olay çözüldü.

bu konu ile alakası yok ama yukarıdaki laf milletimizin bir özelliğini açıklıyor gibi
yani karşımızda bilmediğimiz ilgimizi çeken bir konu varken iştahla atlıyoruz araştırıyoruz yapıyoruz sonra olayı çözdüğümüz için ilk andaki iştahımız yok oluyor ortaya bir ürün çıkartamıyoruz gibime geliyor (kendi kendiminde bir nevi analizi gibi oldu)
siz ne dersiniz?
:)