Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

bı bakın

Başlatan babali, 13 Şubat 2006, 22:26:05

babali

arkadaşlar kendı pıc pro. calışacam cok az bılgım var ....pıc a6f28a pıyasadan alırken bu atlamı alınır yoksa başka adı varmı bıde fıyatları ne alemde

stlg

Sevgili babali
Arkadasım yeni yeni pıc programlamaya başlıyorsan PIC16f84 ile başla derim bu pıc ile internette bol bilgi ve uygulama bulabilirsin sende bu yapılan calısmalar ışıgında kendini geliştirebilirsin hemen pıc almak yerine
proteus programını edin birde ucretsiz olan mplab programını burada programını yazarsın proteusda ise simule edersin yani calıstırırsın basit devrelerle işe başla bir ledi yak sondur vs..vs enson olarakta gercek dunyadaki uygulamalarına gecebilirsin kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

babali

pekı dedın pro. nerden bula bılırım bıkactane var amam bunlar yok

stlg

Sevgli babali
Arkadasım mplab programını microchipin kendi sitesinden indirebilirsin proteusu ise bu forumda bir aratma yaparsan bulursun kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

babali

PROTEUSU NASIL KULLANANCAM BIRAZ BOLGI VERIN

ajlaalias

Alıntı yapılan: "babali"PROTEUSU NASIL KULLANANCAM BIRAZ BOLGI VERIN

sevgili babali forumda arama yapabilirsin.Çoğumuz zaten Proteusu forumdan öğrendik.İyi çalışmalar...
......

picusta

16F84'ü hiç arama bence. Dogrudan 16F628'le basla. Böylece quartz ile ugrasma derdin biter, daha sonra kullanacagin bi sürü özellik olur.
84 ile yazilmis, ASM'ler 16F628'de 100% uyumlu çalisiyo. Ama dersen yok ben hex dosyasini dogrudan yükleyecegim, anlamak ögrenmek için kafami yormayacagim diyosan, o zaman 84'ün hex'i daha fazla bulunur.

babali

arkadaşlar bana nasıl pro. anlatan kısaca notlarla anlatırmısınız bıde ındıre bılcegım lınk yazın bende ındırım yazana yazmayanın canı sagolsun

stlg

Sevgili babali

Arkadasım picproje anasayfasındayken sol taraftaki menuden picproje forum yazan yere tıkla acılan sayfanın altlarına dogru programlar ve simulasyon yazan yerde mplab ve proteus ile ilgili pekcok yazı var buradan bu programları indirebilirsin kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ

babali

adım adım pıc pro. kıtabının arkasından cıkan kıtapın kartını hazırlıyom ...16f84a yı programlar demı arkadaşlar bıde karttakı 5 lı 8 lı soketyerlerını nasıl kullanırım bıde ....programladım pıc nasıl denerım kartın uzerınde var ama nasıl anlarım dogru olup olmadını

seco06

arkadaşım 5 li ve 8 li soket dediğin pic in I/O portlarıdır.Programları bence proteusta dene.Böylece hiçbir masrafın olmayacak ve de çalışıp çalışmadığını anlayacaksın.Proteusu ise bu siteden indirebilirsin. Nasıl kullanılacağı da var.Başarılar ;)