Blok şemadaki GAL16V8 in görevi nedir?

Başlatan Mr.Thinking, 15 Temmuz 2024, 09:27:05

Mr.Thinking

Aşağıdaki şema, bir 3faz motor sürücü blok devre şemasıdır.
IPM i süren mcu pinlerine paralel bağlanan GAL16 nın görevi ne olabilir?
GAL16V8
ego=1/Knowledge

çaycı

palslerin doğru verildiğini kontrol eden bir geribeslemeye benziyor

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: çaycı - 16 Temmuz 2024, 06:33:51paslerin doğru verildiğini kontrol eden bir geribeslemeye benziyor
Evet. Başlığı açtığımdan beri ki araştırmalarımda bende bunu anladım.
GAL16V8 ile ilgili Örnek bir link:
GAL16v8
ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Şimdi asıl soru şu:
Gal16v8 hangi durumlarda işlemcinin puls vermesini durdurur?
Bu durumda 6 adet Puls grafiği nasıl olur.
ego=1/Knowledge

SERRO EFE

Muhtemelen köprülerin birbiri ile çakışmasını algılayacak bir program var içinde. Ipm yada mosfet-igbt zaiyatının önüne geçmek hedeflenmiş gibi.

SERRO EFE

Burada böyle bir koruma yapacağına (eğer düşündüğüm gibi ise) gal inputlarından sinyali girip outputlarından çıksa ve içerde çakışma durumunda outputları kapatacak bi program yazsa daha garanti bi çözüm olurmuş gibi geldi.

Epsilon

Sorunun son hali ,cevabımla ilgisi yokmuş o yüzden iptal ettim.(Bu mesajda silinebilir)

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Epsilon - 17 Temmuz 2024, 10:59:38Bu sürücü hakkında bilgi sahibi olmanın diğer bir yolu da,sürücünün marka model numarasına göre bir dökümana ulaşmak olabilir.
"3 Phase motor driver Model: ......... file:pdf" gibi
Cihaz üzerinde hiçbir yazı olmasa bile PCB de yazan kodlardan da en azından bazı bilgilere hatta tamir videolarına bile ulaşılabilir
Malesef dediğiniz şekilde hiçbir bilgiye ulaşamadım.
HZC-YDPINT-002C
ego=1/Knowledge

power20

The HZC-YDPINT-002C is a treadmill speed controller, also known as a motor controller, inverter, or power supply board. It's a crucial component that regulates the speed of the treadmill motor. If your treadmill is having speed control issues, replacing the HZC-YDPINT-002C might be the solution.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: power20 - 17 Temmuz 2024, 13:49:01The HZC-YDPINT-002C is a treadmill speed controller, also known as a motor controller, inverter, or power supply board. It's a crucial component that regulates the speed of the treadmill motor. If your treadmill is having speed control issues, replacing the HZC-YDPINT-002C might be the solution.
Bu ne şimdi? Ne işime yarayacak bu bilgi?
ego=1/Knowledge

SERRO EFE

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 15 Temmuz 2024, 09:27:05IPM i süren mcu pinlerine paralel bağlanan GAL16 nın görevi ne olabilir?
GAL16V8

Soru da bi o kadar kapalı soru.
Ne işe yarayabileceği ile ilgili görüşü olanlar cevap verdiler zaten. Sorun varsa sorunla ilgili kısa bi bilgi geçilip bununla ilgili olup olamayacağını mı soruyorsunuz. Nedir yani bu sorudaki amaç. Yeni bi tasarım mı yapacaksınız bu blok şemaya göre.
Hiç detay yok.

Epsilon

Sorunun son hali ,cevabımla ilgisi yokmuş o yüzden iptal ettim.(Bu mesajda silinebilir)

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 17 Temmuz 2024, 14:26:03Soru da bi o kadar kapalı soru.
Ne işe yarayabileceği ile ilgili görüşü olanlar cevap verdiler zaten. Sorun varsa sorunla ilgili kısa bi bilgi geçilip bununla ilgili olup olamayacağını mı soruyorsunuz. Nedir yani bu sorudaki amaç. Yeni bi tasarım mı yapacaksınız bu blok şemaya göre.
Hiç detay yok.
Merak ettiğiniz detayların sorumun cevabına hiç etkisi olmayacaktır.
Ayrıca detaylarla sizi yönlendirmek istemiyorum.
Bilen, zaten bu soruyu bu şekilde cevaplar.
ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Epsilon - 17 Temmuz 2024, 14:42:37Sorunun son hali ,cevabımla ilgisi yokmuş o yüzden iptal ettim.(Bu mesajda silinebilir)
Ne demek istediğinizi anlamadım Hocam?
Cevabınızı ayrintili incelemiştim.
Ama yapay zeka bazen çok aptalca cevaplar verebiliyor. Bu da onlardan biriydi.
Cevabın bir maddesinde gal18 in içinde kullanıcının isteğine göre programlanmış motor hızını rampa yüksekliğini kalp atışını ayarlayan paket programlar vardır, demiş.
Ama bu entegre bunu yapamaz. Çünkü spwm üretme özelliği yok ve 4066 nin girişlerine bağlı. Bunu yapması imkansız yani.
Ayrıca @SERRO EFE detay istemiş, semasinindan daha iyi bir detay olabilirmi?
Cihaz bana tamire geldi ve E2 hatası veriyor. Yani över current.
Bende cihazı anlamak için tüm şemayı çıkardım. Gal18 i bir motor sürücüde bu şekilde kullanıldığını ilk defa görüyorum. Anlamak adina Sorumun cevaplanabilecegi kadarinida çizip buraya koydum. Gal18 i anlatan bir link te bulup koydum. Endüstriyel tasarimci arkadaşların bunu anlayıp cevap verebileceğini umarak.
ego=1/Knowledge