CCS DİZİ İÇİNDE ARAMA YAPMAK

Başlatan Yazilim, 10 Ağustos 2024, 18:30:42

Yazilim

Merhaba arkadaşlar Arduino da  "indexOf()"  öRNEK  "if (degisken.indexOf("ARANAN")" bu fonksiyon ile dizi içinde arama yapılıyor
bunun benzeri bir fonksiyon CCS de varmdır? yada nasıl arama yapabiliriz. döngüler v.s ile yapabilirim ama
bunun gibi hazır bir fonksiyon varsa uğraşmak istemiyorum.

Z80

Yazilim

Alıntı yapılan: Z80 - 11 Ağustos 2024, 01:09:23CCS C'de öyle bir fonksiyon yok.

O halde kolları sıvayalım güzel bir fonksiyon yazıp ccs ahalisine sunalım :).

Yazilim

Böyle bir kod yazdım işimi görüyor. Dahada geliştirilebilir.

//BEN Kelimesini arıyoruz.
//Bulunca YETKI değişkenine 1 yazıyoruz

void ARA()
{
    for(int x=0;x<say;x++)
{
    if((buffer[x]=='B')&&(buffer[x+1]=='E')&&(buffer[x+2]=='N'))
{
YETKI=1;
}
}
}

fide

Aranacak kelime, arama yapılacak dizi, case sensitive durumu ve dönüş için belirli bir format olsa güzel olur.

Ayrıyeten strcomp diye bir komut vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ccs manuele bir bakın.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Yazilim

Alıntı yapılan: fide - 19 Ağustos 2024, 05:13:42Aranacak kelime, arama yapılacak dizi, case sensitive durumu ve dönüş için belirli bir format olsa güzel olur.

Ayrıyeten strcomp diye bir komut vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ccs manuele bir bakın.

Hocam fırsat bulunca eklerim işi çok daha iyi bilen arkadaşlarda katkıda bulunursa güzel olur. Herkesin işine yarar.
Söylediğin komuta bakarım hocam.

Neredeyse tüm dillerde cümle içinde kelime arama için bir fonksiyon var ama ccs de yok gibi acaba varda benmi bilmiyorum.