Bu proje sizce fasonmu?

Başlatan mustafacan, 24 Şubat 2006, 14:34:05

mustafacan

vatandaş bu projeyi yapmış açık kod istemeyin demiş projeyi isiste çizdim ama sonuç olumsuz? sizce yaptığı çizimde bi hata varmı? Yada bu proje fasonmu?

İsis çizimi hex açık şema burada

Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

e3

Mustafa Can arkadaşım daha önce bu projeyi gördüm.Ama hiç denemeye vaktim olmadı.Zaten projeleri yapmadan önce ISIS te simüle etmeye çalışıyorum.Bu devrede DS 1820 ve PCF 8583 var.ISIS te bu iki malzeme de yok maalesef.Ayrıca ISIS in one wire desteği de yok.Ama çalışmaması için bir neden göremiyorum.Ayrıca sadece hex vermiş arkadaş.Bunun için hex i inceleyemediğimize göre devre hakkında doğru yorum yapmamızın
imkanı yoktır bence.Elimde bir saat şeması vardı hem derece hem saat gösteren Pic li ve DS entegreleri kullanılarak yapılmış.Galiba forumda aratarak bulmuştum.DS1307 ve DS1820 kullanılarak yapılmıştı.Eğer pc'de bulabilirsem upload ederim.Açık kaynak kodu da var....
Herkese iyi günler.....Saygılarımla...................
.eem.

ipek

iyi bir elektronikci kaynak kodu ister basta pesin hukum koymak yanlis
uzun bir sure bu saat termometre ticari idi artik popularitesini yitirdi kadikoy pasajinda ir ile ayar yapilabileni 50 ytl nin altinda o yuzden gecin bunlari simdi bir site acipta vergi oduyorsan boynumuz kildan ince ama hex kodundan hic kimse yetismez nerede interrupt nerede jump yapilacagini asla ogrenemez buda yeni nesile sadece bak ben ne yaptim
diye hava atmaktak oteye gitmez forumlarin ana tema'si insanlara bir seyler kazandirmak ama para değil bilgi arkadaslar uzun oldu kusura
bakmayin hassas davrandim
Mustafa can arkadasim pcf8583 isis modeli kolay gelsin
kalin saglicakla...
http://www.hemenpaylas.com/download/238324/pcf8583.rar.html

aster

Alıntı yapılan: "ipek"iyi bir elektronikci kaynak kodu ister
yeni nesile sadece bak ben ne yaptim diye hava atmaktak oteye gitmez
forumlarin ana tema'si insanlara bir seyler kazandirmak
ama para değil bilgi arkadaslar uzun oldu kusura

Sevgili İpek,
yazınız hiçte uzun değil
PicProje Forumunun özünü anlatmışsınız
Bizim gençliğimizde değil böyle formlar konuşacak insan bulamazdık
yardım edeninde gider iş yerini temizlerdik çırağı olurduk
bize bir şeyler öğretirmi diye

Kişi ölünce bu dünyadan sadece bir şey götürürür, BİLGİSİNİ
o bilgi ki kolay elde edilmemiştir onun kıymetini bilelim, ona hörmet gösterelim

Hassasiyetiniz için Teşekkür ederim

mustafacan

Alıntı yapılan: "ipek"iyi bir elektronikci kaynak kodu ister basta pesin hukum koymak yanlis
uzun bir sure bu saat termometre ticari idi artik popularitesini yitirdi kadikoy pasajinda ir ile ayar yapilabileni 50 ytl nin altinda o yuzden gecin bunlari simdi bir site acipta vergi oduyorsan boynumuz kildan ince ama hex kodundan hic kimse yetismez nerede interrupt nerede jump yapilacagini asla ogrenemez buda yeni nesile sadece bak ben ne yaptim
diye hava atmaktak oteye gitmez forumlarin ana tema'si insanlara bir seyler kazandirmak ama para değil bilgi arkadaslar uzun oldu kusura
Mustafa can arkadasim pcf8583 isis modeli kolay gelsin
kalin saglicakla...
http://www.hemenpaylas.com/download/238324/pcf8583.rar.html

söylediğiniz sözlere dikkat etmenizi rica ederim. BU SİTE BANA AİT DEĞİLDİR. Sadece gezerken buldum. Saygısızlık ederek egonuzu tatmin etmeye çalışıyorsunuz anlıyorum. Bu olayı daha öncede birkaç kişiye yaptınız siteden uzaklaştırdınız. soğuttunuz! Ve bu olayı SEN TİCARİSİN ARKADAŞIM dediğiniz bir kişiyi şahsen tanıyordum. birdahada siteye gelmedi zaten. YAPMAK İSTEDİĞİNİZ BUMU. bEN BU İŞİ TİCARİ YAPMIYORUM bU İŞ BENİM HOBİM TİCARİ DEĞİLİM. MEMURUM! Eleştiriye açığız ama YARGILANIP CEZA KESİLMEYE ASLA.
SAYGILARIMLA
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

byka

o sitenin en altında irtibat için bir e-mail adresi ve cep telefonu numarası var

şimdi soruyorum size o sitenin sahibini bu board dan kaç kişi aramıstır
acaba ?

oradaki projelerden birinin kaynak koduna sahip olmak için veya projeleri almak için

ögrencilerin bitirme  tezi olarak seçtigi bir projenin tüm ayrıntılarını sunması gerekiyor cogu okulda

bunu bilen kişiler bu işten hayli hayli güzel paralar kazanıyor

bu sitenin de boyle yapmaz diyebilecegimiz bir tarafı varmı?

siz belki ilk düşüncenizde bir reklam yapmak için bu link vermediniz (buna allahtan baska kimse emin olamaz)

ama su anda bu mesajı okuyan tüm picproje üyeleri bu mesajınız sayesinde burayı artık biliyor

mod arkadaslar siz bu mesajı yazar yazmazda silebilirlerdi.ama onların burada yapmak istedikleri bu değil.bunu sizde biliyorsunuz buna eminim

kimse egosunu tatmin etmek için hergün buraya girip tüm yazılan mesajları tek tek okumaz.

sizki kıdemli siniz bir cok konuda üyelere yardım ettiniz lütfen bunlarada dikkat edelim.

Bir gerçekte su

kaynak kodu olmayan bir proje ögrenmek için hiç bir işe yaramaz sadece donanım olarak tasarımı nasıl yapacagını bilemeyen yeni baslayanların incelemesine yarar.

picproje boarda;

Hiç bir üye yardım etmek için para kazandıgı projesinin tüm detaylarını sunmak zorunda değil.Bu tamamen üyenin kendisine aittir.Asla niye bunun kaynak koduna da vermiyorsun diyede sorgulanamaz.

ama yardım sorunu çözmek için gerekli olandır eger kaynak koduda gerekli ise o da olmalı(tamamı olmasa bile algoritma mantıgını anlatabilmeli proje sahibi)

picproje sayesinde güzel paralar kazanan insanlar hep oldu bundan sonrada olacak biz buna engel olamayız(neden engel engel olmak istiyorsunuz diye soranlar var)ama bu sitenin amacı elektronigi iyi blienlere güzel paralar kazandırmak değil amacı her zaman soylüyoruz

Yardımlasmak ücretsiz yardımlasmak .herhangi bir sey beklemeden yardım etmek tıpkı...   Türk İnsanı gibi

bu kurallara gerekli önemi bugüne kadar vermeseydik  burası bu kadar kaliteli ve etkili olamazdı.
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

Petek

mustafacan, ipek'in yazısında sana karşı bir tavır sergilediğini göremedim. Sadece hex koduna bakarak bu projenin fason olup olmadığı konusunda kimse fikir veremez diyor ki bunda da kendisine katılıyorum. Ancak disassembler ile assembly e dönüştürüp inceleyebilirsin ve olayı çözmeye çalışırsın ki bu çok zaman alıcı ve yorucu bir iştir.

Bazı arkadaşlar var, projesinin şemasını veriyor, hex kodunu veriyor, kaynak kodunu vermiyor. Kaynak kodunu vermeyecekse diğerlerini de vermesin buna saygı duyarım. Hiç mesaj göndermeyen arkadaşların bir kısmı hep ticari işlerle uğraşıyor. Forumda üye sayısı 10bine dayandı, bu güne kadar yazışan bir kaç yüz kişiyi geçmez. Geriye kalanlara yönelik mesaj yazan oldu mu? Bir kısmı ticari işletme sahibidir, sadece izliyordur. Geçenlerde yeni üye olmuş bir arkadaşımız Renesas işlemcilerine ilgi duyduğundan bahsederek, kendi tasarımı CE belgesi almış ürünleri olduğunu söyledi ve firma ismi vermeden, ürünün detayı hakkında bilgi vermeden, yani kısacası reklam yapmadan, yardımcı olabileceğini söyledi.  Olması gereken de kanaatimce bu şekilde olmalı. Ne ürününü buraya koymalı, ne de reklamını yapmalı ama yardım istendiğinde yardım edebilmeli.

Denilebilir ki, "kaynak kodunu vermiş, şemayı vermiş, daha ne istiyorsun?". Tam tersine başıma dert almak istemiyorum. Vatandaş, işte proje ama kaynak kodunu veremem derse, bizim detayını anlayamayacağımız ve sorunlarını çözemeyeceğimiz şeylerle uğraştırıp zamanımızı çalmaya da hakkı yoktur (bundan siz de rahatsızsınız ki fason mu diye sormuşssunuz, siz de boşa emek harcamak istemiyorsunuz). Kaldı ki kimseden de ticari uygulamasını buraya aktarmasını isteyen olmadı bu güne kadar. Kaynak kodunu vermeyen arkadaşın kafasının arkasında başka tilkiler dolaşıyor, amacı paylaşmak, öğrenmek yada öğretmek değil. Kendi şovunu yapacak, kendisi ile irtibat kurulmasını sağlayacak ve ticari ürünü bu şekilde pazarlayacak. Şemaların altına irtibat adreslerini koyuyor. Burayı reklam amaçlı kullanıyor.

Öyle uygulamalar varki, örneğin zaman rölesi, bizim malzeme maliyetimize Çin'den imal edilmiş, kutulanmış halde geliyor. Vaktiyle Jal kullanarak böyle bir röle yapmıştım. Ticari kıymeti olmayan bir uygulamamın kaynak kodunu saklasam ne olur ki, kime ne faydası var dı. Kaldı ki ticari kıymeti olan bir projemi de burada açıklamam.

Kendi adıma konuşuyorum, açıkçası bana fayda sağlamayan birilerinin reklamını okuyacak kadar boş zamanım yok. Eksik olsun, zaten bulunmaz Hint kumaşı da değiller. İhtiyaç varsa kendim tasarlarım. Takıldığım noktalarda yardım isterim. Bu forumda kim hangi projesi için yardım alamadı ki, başlanır ve biter. Sadece zaman ayırmak gerekir.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein