membran swich

Başlatan salim ALTIN, 27 Şubat 2006, 18:35:08

salim ALTIN

Merhaba.
Cihazlarımda kullanmak için membran swich yaptırmak istiyorum. Stil, G&D ve Vahit gibi firmalar haricinde başka firma bilen varmı. Birde bu membran siviç lerde kullanılan metal Dom lar var. Onları kim satıyor bileniniz varmı.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

demirkan1

forsa1975

Hocam daha dün tanıştım burası ile. Bir panel yaptırıyorum. Aslında buraya yazmayı düşünmüştüm ama reklam demesinler diye yazmaktan vazgeçmiştim.

Ama yeri geldi.  Aşağıdaki linkteki yer bu işi yapıyor. Yeri sefaköyde
Baskın Serigrafi

tel : 0 212 62466 60
Zeki Baskın

engin_

Bu Membrane Switch dediğiniz şey nasıl çalışır. Bildiğimiz keypadler gibi mi?  Baya hoş gözüküyorlar. Bu şekilde klavye yapmak mümkün müdür?

Mümkünse ne kadara mal olur?
Birde elektriksel bağlantılar nasıldır?

Basit bir laptop (ismi laptop :)) yapmayı planlıyorum da. Tuş takımını nasıl yapacağım konusu büyük sorun. Birkaç yol düşündüm ama şimdilik düşünmekle kaldım. Membrane Switch ile baya güzel olur doğrusu.

erhanmete

ankara' da  Cemal bey 03123418862
fiyatları çok iyidir. ve adet konusunda zorluk çıkarmaz :)

salim ALTIN

Merhaba.
Teşekkürler bilgiler için. Şu metal domları nasıl temin edebilirim bilen varmı acaba.
57mm x 87mm boyutunda 7 adet smd led ve 7 tane domlu butondan oluşan bir membran siviç im var 11 dolar maliyetli. sizce bu fiyat nasıl. daha ucuza fiyat alabilmek mümkünmü.

(bağlantıları siz belirliyorsunuz. matrix yapıda butonlar koyabilirsiniz. vede lexan içinde smd led koymak mümkün.lexana basılı olarak esnek bir şekilde yollar iletken boya ile basılıyor. kart üzerine takılan soketlerine bu yollar vasıtasıyla geçme olarak bağlantı sağlanıyor. Bende bilgisayar klavyesi olarak ta var.Numune diye vermişlerdi. yani bilgisayar klavyesi şeklindede yapılabilir. hatta kodlayıcı entegreyi bile belki bu membran içine monte etmek mümkün olabilir.)
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

argeelektronik

Tamda aradığım şeyden söz etmişsiniz çok sağolun arkadaşlar
artık cihazlarıma kocaman düğmeler takmama gerek yok  ;)
peki bunların ömürleri nekadar bilen varmı ? bizim tv de vardı birkaç yıl kullandıktan sonra işlemez olmuştu .
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

mcan

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.
Teşekkürler bilgiler için. Şu metal domları nasıl temin edebilirim bilen varmı acaba.
57mm x 87mm boyutunda 7 adet smd led ve 7 tane domlu butondan oluşan bir membran siviç im var 11 dolar maliyetli. sizce bu fiyat nasıl. daha ucuza fiyat alabilmek mümkünmü.

(bağlantıları siz belirliyorsunuz. matrix yapıda butonlar koyabilirsiniz. vede lexan içinde smd led koymak mümkün.lexana basılı olarak esnek bir şekilde yollar iletken boya ile basılıyor. kart üzerine takılan soketlerine bu yollar vasıtasıyla geçme olarak bağlantı sağlanıyor. Bende bilgisayar klavyesi olarak ta var.Numune diye vermişlerdi. yani bilgisayar klavyesi şeklindede yapılabilir. hatta kodlayıcı entegreyi bile belki bu membran içine monte etmek mümkün olabilir.)
merhaba,
bu fiyattan daha ucuzunu bulabildiniz mi? genelde fiyatları nekadardır? dom dedilen şey tık tık eden metal kabartmalarmı? uçlarına takılacak soketlerin standartları-isimleri nelerdir? ankarada bilinen yerler nerelerdir?bessan diye bir yer buldum daha önce buraya yaptırmış olan varmı kalitesi ,fiyatı,teslimatı uygun bir yermi?

SYavuz

MCAN, buton üzerine basıldığında tık tık eden şey metal dom, konnektörlerin fiyatı pol sayısına(pin sayına) göredir ve terminalleri ayrı satılır, ama sen nasıl birşey yaptırmak istediğini daha doğrusu tasarımını ve kaç adet alacağını buraya yaz fiyatını sana söyleyeyim.

mezire

yeni başlık açmak istemedim. 6*8 cm membrane tuş tk. yaptırmak isyorum.

istanbulda bildiğiniz veya çalıştığınız, tavsiye edebileceğiniz firmaları yazarsanız sevinirim.