Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Hyperterminal ile haberleşemedim

Başlatan CaFFeiNe, 11 Mart 2006, 23:18:40

CaFFeiNe

isis simülasyon dosyası + C kodu + HEX kodu
http://www.hemenpaylas.com/download/271458/mesut1.rar.html

denediğim bir seri port monitörü
http://www.serial-port-monitor.com/screenshots-free-serial-port-monitor.html

yukarıdaki kod CCS nin seri port monitöründe ve isis te gayet güzel çalışıyor ama hyper terminalde com port ayarları ile oynamama rağmen bir türlü görüntü alamadım bilmediğim bir püf noktasımı var?

Digimensch

Devreyi gercek anlamda kurup öylemi Hyper Terminal ile baglanti kuramadin yoksa ISIS icindeki Similasyon ilemi Hyper terminal arasinda baglanti kuramadin?
Saniyorum devrede 1 tanede COMPIM kullanman gerek.

stlg

Sevgili CaFFeiNe
Arkadasım dusuk baud hızlarındada denedinmi ?

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

CaFFeiNe

devreyi gerçekte kurup denedim CCS içerisindeki serial port monitörde çalışıyor ayrıca isiste compim ile vti yi birbirine bağlayıp gerçek devrenin gönderdiği bilgileri isiste gördüm

şimdide hiperterminaldede görebiliyorum tek yaptığım pc sapıtmış olabilir diye eski ghost yedeğimi geri yüklemek oldu :)

Digimensch

Ben Kodda söyle bir Düzenlemenin yapilmasinin daha iyi olacagini saniyorum.Tabiki sorun Kodd değil ben sadece düzenleme yapmak istedim kodda.Sizin yazdiginiz kod bir kereye mahsus şifre soruyor , oysa şifrenin yanlis olmasi durumunda , şifrenin dogru verilinceye kadar sorulmasi daha mantikli olur.
#include <16F877.h>
#fuses   HS, NOWDT, PUT, NOPROTECT, NOBROWNOUT, NOLVP, NOCPD, NOWRT, NODEBUG
#use     delay(clock=20000000)
#use     rs232(baud=9600, xmit=PIN_C6, rcv=PIN_C7)
#include <string.h>

void main()
{
char şifre[6];
char pass[6] = {"12345"};

printf("Sifre Nedir? : ");

while(1)
{
gets(şifre);
if(strcmp(şifre, pass))
printf("Sifre Yanlis\n\r");

else
{
printf("Tebrikler Sifre Dogru\n\r");
return;
}
}
}

COMPIM ile Virtual terminal baglantisini yaptigin son örnegi yüklersen bir göz atma sansim olur.
saygilar

Lojik_1

Merhaba.Ben pic le yeni igilenmeye başlayan bir öğrenciyim ve pic le bilgisayarın haberleşmesini sağlama konusunda bir sorun yaşıyorum, bana bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşündüm.PIC16F628A kullandığım devrenin bilgisayara seri port aracılığıyla data göndermesini istiyorum.Isiste simülasyonu yaptım ve devre doğru çalıştı fakat gerçek devreyle bilgisayarın haberleşmesini sağlayamadım.CCS deki terminal programında ve elimdeki bir başka terminal programıyla devreyi denediğimde ekranda sadece anlamsız karakterler beliriyor.Baud Rate seçeneklerini değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi.Rx ucunu pic e 10k lık dirençle bağladım sorun buradan kaynaklanıyor olabilirmi?
Teşekkürler.

murataltas

bağladığın kristalden yapabilir. kristal frekansını yükselt mesala 8 mhz lik kristal bağla. bende de aynı sorun vardı. kristali değiştirdim çözüldü.

Digimensch

Ben ayni sorunu Kod icinde INVERT kullanarak astim.
#use rs232(baud=9600,rcv=PIN_A1,xmit=PIN_A0,parity=N,bits=8,INVERT )