bi yardım edermisiniz?

Başlatan kalemmm, 12 Mart 2006, 15:50:55

kalemmm

ben pic programlamak için bi devre istiyorum yazılımı ile  mümkünse      ıc-pro olmasın cok lazım sağolun

argeelektronik

BASİT BİR JDM PROGRAMLAYICI.

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

kalemmm

ben bu devreyikurdum ama calışıp çalışmadığını  nasıl anlayabilirim ıc-prog var program olarak oooh hatası veriyo forumda yazılanları okudum sorun ortadan kalkmadı gene bana varsa elinde böle kolay bi devre gönderirmisin sağol

Ziya

Alıntı yapılan: "kalemmm"ben bu devreyikurdum ama calışıp çalışmadığını  nasıl anlayabilirim ıc-prog var program olarak oooh hatası veriyo forumda yazılanları okudum sorun ortadan kalkmadı gene bana varsa elinde böle kolay bi devre gönderirmisin sağol
Ic-prog kullanıyorsan donanım kontrolü yaparak çalışıp çalışmadığını bulabilirsin. Donanım olarak JDM seçilmiş olmalı. Menülerde gezinerek donanım kontrolünün nerede olduğunu bul. Orada Vcc yi aktifle ve devre üzerinden Vcc nin 5 Volt olup olmadığına bak. Sonra onu kapat, Vpp yi aktifle ve devre üzerinde MCLR ye karşılık gelen yerde 12 Volt veya o civarlarda bir gerilim var mı bak. Aynı işlemleri data ve clock için yap. Bu kontroller olumlu sonuç veriyorsa programlayıcıyı rahatlıkla kullanabilirsin. Sorun çıkıyorsa ayarlar kısmında 10 ms olarak seçili gecikme süresi 15 vs. yapılarak (bazı arkadaşlar bu süreyi azaltarak sorunlarını gidermişler) sorunu çözersin. Ic-prog web sayfasında açıklamalar vardı diye hatırlıyorum.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

babali

arkadaşlar anakart uzerındekı uclara hangısı hangısıne baglancak mesaladts ucu kacnolu un

argeelektronik

aşağıdaki linkte, rs232 portunun hangi pin'inin ne olduğu yazılı , programlayıcının şemasıyla karşılaştırıp bağlantıları ona göre yapabilirsin

http://www.arcelect.com/rs232.htm
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

babali

16f84a yı programlaya bılırmı

argeelektronik

Alıntı yapılan: "babali"16f84a yı programlaya bılırmı

şemaya bakmadığın belli
entegrenin tam üst kısmında sorunun cevabı yazıyor  :)

babali

argeelektronik

Alıntı yapılan: "babali"http://rapidshare.de/files/15913680/p_cup.gif.htmlbu nasıl guzelmı

verdiğin url açılmıyor sondaki 2  karekleri (bu) sil istersen

http://rapidshare.de/files/15913680/p_cup.gif.html

şemaya baktım basit güzel görünüyor ama jdm değil ic-prog la bu çalışırmı bilmiyorum , bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar, yapmadan önce bekle bence.

kalemmm

arkadaşlar ben başka yaptım yardımlarınız için sağolun

babali

linkde hıc bırşey yok