6 kanal uzaktan kumanda devresi

Başlatan kptnx03, 26 Mart 2006, 22:30:50

kptnx03

MERHABA ARAKADAŞLAR BEN BİR TAVAN VİNÇİ  İÇİN 6 KANAL UZAKTAN KUMANDA DEVRESİ ARIYORUM.BEN BU DEVREYİ SATIN ALMAK İSTİYORUM.BU DEVREYİ  NEREDEN SATIN ALABİLİRİM.BEN KOCAELİ GEBZEDE OTURUYORUM VE İSTANBULA GİDEBİLİRİM.TAVSİYE ETTİĞİNİZ YERLER VARSA LÜTFEN SÖYLEYİN.ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
E-POSTA ADRESİM kptnx@HOTMAİL.COM

kptnx03

ben bu devreyle vinçin üç motorunu ileri geri yatırmak istiyorum bilginiz olsun

My75

Karaköy mabedhan yada selanik pasajı,4 kanal olanları gördüm 6 kanal varmıdır bilmiyorum yoksa özel olarak yaptırabilirsin,araştırman  gerekli..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

My75

O zaman özel olarak yaptıracaksın bu bir vinç motoru ise yüksek akım röleleri gerekir,sanırım sitemizde bu iş için yardımcı olacak arkadaslar vardır yada elektronik tecrüben varsa  cok fonksiyonlu bir model alıp bunun alıcı ünitesinin çıkışlarını yüksek akım röleleri ile modifiye edip kullanabilirsin kolay gelsin..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

kptnx03

Ben bu vinci maket olarak yapıyorum.Sanırım yanlış anlaşıldı bu okuldan bana verilen bir projeydi ve buna 6 kanal bir uzaktan kumanda alıcı ve vericisi gerekiyoo.bildiğiniz satan yerler varsa söyleyin.

Gerok

bunu birkaç şekilde haledebilirsin

1.   my75 arkadaşımızın belirttiği gibi karaköyden biraz araştır orda buna benzer kumandalar var ama bende en fazla 4 kanal gördüm orda.

2.   2 adet rf modül al illede 6 kanal olması gerekmez 2 tarafada birer mikro denetleyici tak kumanda tarafı  her butun için bir bilgi gönderir, alıcı tarafta bu bilgilere göre işlem yapar böylece istediğin kadar farklı kontrol yapabilirsin.

3.   git birtane kumandalı araba al (oyuncak) :) kumandasını ve kontrol ünitesini kullanarak yapabilirsin.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

peko

Bence yukarıdaki 2 numaralı seçeneği değerlendir.  Nede olsa ödev, hazıra kaçma. Hem bu sırada neler öğrendiğine sen bile şaşırabilirsin..

Sen bi başla, takıldığın yerde biz yardımcı oluruz  ;)

Kolay gelsin.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

kptnx03

BENİ BİLGİLERİNİZLE AYDINLATTINIZ.HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.