ASM BİLENLER, LÜTFEN YARDIM...

Başlatan may86, 31 Mart 2006, 05:42:14

may86

Alıntı yapılan: "optech"Her karakterin bir hex karsiligi vardir.  Ornegin:

A:0X41
N:0X4E
T:0X54
R:0X52

geri kalalar icin http://www.lookuptables.com/ a bakabilirsin.

ornegin kod icinde 41 i arat sonra da istedigin karakterle degistir....

page degistirmedikce pclath ile oynamaya gerek yoktur....
teşekkürler hocam verdiğin kaynak gerçekten işime yaradı...

stlg

Sevgili may86
Kardesim madem bu devreyi yaptın hazırladın ne güzel elinde devrende var başkasının kodlarıyla ugrasacagına bu donanıma kendi picbasic programını yaz bence en guzeli bu yazmaya başla takıldıgın yerlerde tum arkadaşlar yardımcı olacaklar kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

may86

Alıntı yapılan: "stlg"Sevgili may86
Kardesim madem bu devreyi yaptın hazırladın ne güzel elinde devrende var başkasının kodlarıyla ugrasacagına bu donanıma kendi picbasic programını yaz bence en guzeli bu yazmaya başla takıldıgın yerlerde tum arkadaşlar yardımcı olacaklar kolay gelsin
işin mantığını biraz çözdüm. şu an üzerinde çalışıyorum. umarım bende başaracağım.  :)
ilginize teşekkürler.

supermakarna

supermakarna

Alıntı yapılan: "may86"
Alıntı yapılan: "süpermakarna"bu arada yıldız tekniğin yanılmıyosam MYO bölümü yok.

haklı olabilirsin fakat o YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU(MYO)
bölümüm de endüstriyel elektronik.

ben bu mesajından hiç bir şey anlamadım açıkçası Yıldız Teknik Üniversitesinde MYO(2.yıllık) okulu varmı yokmu. Cevabını yorumlayamadım.

Ayrıca Teknik Üniversitelerin hiç birinde MYO yok. İTÜ,YTÜ,ODTÜ felen
yanlışım varsa düzeltin.

ahmet2004

may86

Alıntı yapılan: "süpermakarna"
Alıntı yapılan: "may86"
Alıntı yapılan: "süpermakarna"bu arada yıldız tekniğin yanılmıyosam MYO bölümü yok.

haklı olabilirsin fakat o YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU(MYO)
bölümüm de endüstriyel elektronik.

ben bu mesajından hiç bir şey anlamadım açıkçası Yıldız Teknik Üniversitesinde MYO(2.yıllık) okulu varmı yokmu. Cevabını yorumlayamadım.

Ayrıca Teknik Üniversitelerin hiç birinde MYO yok. İTÜ,YTÜ,ODTÜ felen
yanlışım varsa düzeltin.
evet yıldız'ın 2yıllık okulu var. teknik bilimler fakültesi diye de geçiyor.
myo kampüsü maslakta.

supermakarna

arkadaşlar gerçekten bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu.

may86

Alıntı yapılan: "süpermakarna"arkadaşlar gerçekten bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu.
ya o sorun değil de, nette ytü myo yazsan bulacan  :)
ya wallahi birşey sordum konu nereye kadar uzadı. Allah razı yardımcı oldunuz ama konu çok dışarı taştı, ne iş anlamadım walla  :oops:

multimesut

movlw 'A' yazınca zaten gerekli kodu mplap yerine koyar gerisini çok basitce yapabilirsin ;)

toxin

bak babacan "antrak ds 1820 te " yi harf harf   ascıı tablodan hex karşılıklarını al ve bunu yazdığın programda yerlerini
bul  onları senin hazmak istedin harflerin hex kodları ile değiştire bilirsin