bu uclar nerenın

Başlatan babali, 02 Nisan 2006, 20:02:39

babali

data_out....clock.....vdd_on/of....vpp_on/off...vpp_control....data_ın
   rs 232 demı başka bıyerdemı bu uclar

argeelektronik

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

babali

rs 232 nın gıbı gorunuyor sagol arge yanlış baglantı kurmuşum bende kart nıye calışmıyor dıyordum

bıde bu uclerın kac nolu uc oldugunu bılıyormusunuz işimi hızlandırım baglantıları duzeltımde

z

Muhtemelen farkli bir sey soruyorsun.

RS232 pinleri

RX,TX
RTS,CTS
DTR,DSR
CD
GND
RI
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ipek

sayin babali vpp terimi program'layicilara ait bir terim soruyu basite indirgeme bu ne bu terimleri nerde gordun cok gizli değilse

babali

adım adım pic pro. kitapının arkasında bı kart vardı onu yaptım ama calıştıramadım muhtemelende ucları ynlış takmışımdır pc de fax yerıne yerleştırdım sanırım rs 232 yerıne takılmalı dıye sanıyorum bılen varsa bu kartı yardımlarını beklıyorum

babali

rs232 de bu uclarmı var kıtaptan cıkan kartı nereye baglamalıyım

Veli B.

Bu şekilde çözüme ulaşmak zor.Başlangıç ise mesele, bordta arkadaşlarımızın verdiği linkler var.Pic için mesela benimde kullandığım programmerlardan biri feng3.Bunlardan bir tanesi ile başlayarak picleri tanıman ve zamanla, uğraşmak istersen, birikim sonrası bu konuya dönmen mantıklı gibi geliyor bana.zaman kaybetme.Bu şevkini kırabilir.