İnterrupt gecikmesi

Başlatan bsivgin, 04 Nisan 2006, 15:29:35

bsivgin

TMR0 interruptında katalogda interrupt gecikmesinden bahsedilmiyor. Ama MPLAB'da simüle ederken 2-3 saykıl gecikme oluyor (yani interrupt oluştuktan sonra 004 adresine gidene kadar ki zaman)..Yoksa ben mi yanılıyorum..Katalogda sadece INT bacağındaki interruptlarda 2-3 saykıl gecikme olur diyor..Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Diğer bir ilginç konuda Hassas bir zamanlama gerektiren bir uygulamada INT bacağından gelen interrupt'a göre  bir çıkışı belirli bir süre sonra aktif etmek için PIC'i 4 MHz ile çalıştırıyorum  Sistem kararsız çalışıyor. Yazılımı yine aynı sürelerde interrupt verecek şekilde 10 Mhz'e göre ayarlıyorum, Sistem mükemmel çalışıyor. Bunu da anlayamadım bir fikri olan var mı acaba..

Saygılarımla
Bülent ŞIVGIN
www.diyot.com

mmengi

Bildiğim kadarıyla int. gecikmesi bütün diğer int. larda olduğu gibi 2-3 saykıl çünkü int. oluştuğu zaman işlenmekte olan komut un bitirilmesi gerekiyor oda 1-2 saykıl sürüyor, bana normal gibi geldi bu gecikme.

rree

Int Kesme durumunda yığın belleğe Döndüğü adrese kayıt 1 saykıl  Kesme adresine gitme 1 saykıl,  Kesme bayrağını silme 1 saykıl,Retfie, return komutu 2 saykıl,  Tmr0 kesme  zamanını 5 saykıla işleyecek kadar
süre ayarlanmalı yoksa yığın bellek dolar.