ACİL PC İLE PİC16F877 i HABERLEŞTİRME

Başlatan stattlich, 10 Nisan 2006, 22:36:48

stattlich

Merhabalar bitirme tezimde bir sorun var. ben pic ile 10 bitlik adc ve dac tasarladım. ama ben verileri pc den pice yollamak istiyorum ve aynı şekilde de picden pc ye. ben picden pc ye gönderdiğim 10 bitlik veriyi pc ekranında yazacagım program sayesinde sayısal olarak da görmeliyim. bu tezimin olmazsa olmazı. bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum lütfen... ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN hangi programı kullanmalıyım ve bide ben pic de hangi komutu kullanıcam tx ve rx ucalrındaki veriyi kullanırıken? yani picdde hangi komutlar kullanılır rs2332 ile haberleştirmek için??????????
herkese selam ve saygılar

stlg

Sevgili stattlich
Pc den pice gonderecegin verilerin ne oldugunu anlamadım sen pic ile dış dunyadan bir analog sinyali alıyor a/d ceviricide ceviriyor tabi bu pic ilede olabilir olctugun bu degeri pc ye gondermek istiyorsan seri formu (rs232) kullanabilirsin pic iki pin ile pc ile haberleşebilir yani veri gonderip alabilir pc deki gosterimleri nasıl bir program ile yapacaksın delphi,visual basic gibi programlarmı kullanacaksın yoksa sadece hyper terminal turu bir programda bu verilerimi goreceksin konuyu biraz daha net anlatabilirmisin
proteusta virtual terminal secenegi var kurdugun devreni bu secenek ile geliştirebilirsin kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ahmetyilmaz871987

arkadaş max232 bu iş için ürtilmiş bir entegredir. onun pdf sinde yazıyo kolay gelsin
ahmet yılmaz