VUCUT DIRENCINI HASSAS OKUYACAK BIR DEVRE

Başlatan GURKANNN, 11 Nisan 2006, 18:03:08

GURKANNN

SLM INSAN VUCUDUNU HISSEDECEK BIR DEVRE GEREKLI COK HASSAS OLMASI GEREKIYOR DENEDIGIM TUM DEVRELER KARARSIZ CALISIYOR BU NEDENDEN DOLAYI PIC ILE YAPMAYI DUSUNUYORUM FIKIR VE ONERILERINIZI BEKLIYORUM

Erol YILMAZ

PIC olunca hassas olacak diye birşey yok. Algılama devren yine analog olacak. PIC ile bu bilgiyi düzenleme ortamın değişir sadece.

Sen "instrumentation amplifier" diye bir aratsan EEG fln terimlerle karşılaşacaksın. Onlar yardımcı olabilir sana. Uygulamalarda bahsettiğin tarzda ölçümler var.

mcan

ohm metreyi en hassa alınca, iki kabloyu iki elimle tutarsam bi direnç değeri gösteriyor fakat bu kabloları sıkmamla birlikde değişiyor,birde sitres düzeyine göre iletkenlik belli bölgelerde değişiyor,çok hassa ölçme tekniklerinde bunlar nasıl gideriliyor?gideriliyormu?

argeelektronik

selam
2 tane probun olsun bunları vucudun ölçmek istediğin noktalarına sabitle sora problardan birine örnek: + 10 volt ver diğer probdan aldığın voltaj seviyesini opamp ile yükselt sora cihazını sıfırla (tıpkı elektronik terazilerde olduğu gibi) yani bunu yapmakla bir referans noktası belirlemiş oluyorsun, bundan sonra vucut direncinin değişimlerini gözleyebilirsin.  

galiba yalan dedektörü yapıcaksın  :P
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

stlg

Sevgili GURKANNN
Bende sana lm35 öneriyorum bir ölcu aleti ve 5v bir gerilim kaynagı yeterli olur 0,5 derece hassasiyet kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

stlg

Ben yanlış anlamışım ısısı olçülecek anladım  :oops:
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.