tavsiye ve isim bekliyorum. Teşekkür ederim.

Başlatan futureng, 17 Nisan 2006, 10:51:14

futureng

Projedaş arkadaşlarım. IR algılama ile ilgili (cisim varmı yokmu? şeklinde)  pic devrelerinde kullanabileceğim piyasada yaygın bulunan hazır sensörler hangileri? tavsiyelerinizi şiddetle bekliyorum.
GimpTR.COM: Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü  http://www.gimptr.com

Klein

Telefunken-Vishay TSOP serilerini bi incele istersen. En basit kullanıma sahip IR alıcıdır.

stlg

Sevgili futureng
Arkadasım mesafe ne kadar bildirirsen daha iyi olur bu tür bir uygulamada kendi gonderdigi ınf led frekansını alabilen bir yapı uygun olur cevre ışıgından etkilenmemesi acısından lm567 turu uygulamaları internette bir araştır kendin pic ilede boyle bir uygulama kolaylıkla yapabilirsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Klein

Alıntı yapılan: "stlg"Sevgili futureng
Arkadasım mesafe ne kadar bildirirsen daha iyi olur bu tür bir uygulamada kendi gonderdigi ınf led frekansını alabilen bir yapı uygun olur cevre ışıgından etkilenmemesi acısından lm567 turu uygulamaları internette bir araştır kendin pic ilede boyle bir uygulama kolaylıkla yapabilirsin

Hocam ben de bugünlerde böyle bir projeyle uğraşıyorum. yukarıda bahsettiğiniz yapının neden daha iyi olabileeği konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

stlg

Sevgili Klein
Kardes  bazı arkadaşlar bu tur uygulamaları basit bir direnc ve ınf led ile verici ve bir fototransistor ile alıcı kısmını basit bir yapıda yapmaya calışıyorlar  tabi bu tur devrelerde her turlu ışık kaynagından etkileniyor ama kendi gonderdigi frekansa tepki verebilen bir sistemin karsısına ışıgı tutsanız dahi sistem aktif olmuyor bunun icin bu tur bir uygulama daha başarılı olur demiştim kolay gelsin