Saat+Isı Tüm Projelerim

Başlatan ete, 19 Nisan 2006, 16:59:42

POWER

ete hocam iyi çalışmalar
termometre+saat projesini bende yapıyorum geçte olsa.Aklıma bir konu takıldı.Saat  kesme oluşturularak yazılmış.Aynı zamanda ds1302 saat+takvim entegresi kullanılmış.Sonuç itibarıyla bu saat ileri yada geri kalmadan çalışırmı?Birde D5-D6-D7-D8-D9 ledleri  niçin eklenmiş?
TB6BKG

POWER

Neyse kendi sorumu kendim cevaplayayım.Kesme orta ledleri yakıp söndürmek için yapılmış.Bunu ilk bakışta anlayamamıştım ama biraz araştırınca anladım.Dolayısıyla saatin bir hayli doğru gideceğini tahmin ediyorum.Bir sorum olucak.Gerçek devrede pıcın dısplay uçlarına paralel direnç bağlanacakmı?
TB6BKG

koraybb

merhabalar ete hocam,
linki tekrardan rapidshare ile koyabilir misiniz acaba...

paylaşım için sağolun

the_mao

devrenin hex ve şemasını bana gönderebilecek bi arkadaş yok mu
gönderirse o arkadaşa minnettarım
mail : mmkmhmt@yahoo.com

vatandas30

ahmetyilmaz871987

eger ete hocam hepsine tekrar bir upload bekliyoruz eger zahmet olmassa! ilk verdiklerini zamanında indirmiştim sonrada zaman bulup giremedim simdi girdim baya geç kalmısım! :D  eger tekrar upload ederseniz sevinirim yada e-mail atarasanız
e-mail:ahmet_bjk_yilmaz@hotmail.com
ahmet yılmaz

obilgi

Arkadaşlar Ete ustanın elimdeki ve bende çalışan son dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Bu arada devreyi (proje 7, saat+termo+tarih) 4 haneye düşürebilirmiyiz eksi - sıcaklık gösterecek şekilde? Yani => 23:59 (saat), -01º (artı sıcaklık 12ºC) , 08:12 (tarihte yıl gösterilmeyecek yada ekran4 olarak 2006 yazabilir.).

http://rapidshare.com/files/6561223/SAAT-ISI_8_.rar.html

Kolay gelsin.

the_mao

teşekür ederim tekrar yükleyen arkadaşlara

ahmetyilmaz871987

arkadaslar kusura bakmayın ben biraz ileri gidecegim :D  bana acil olarak bu şekilde bir devrenin baskı devre+sema+programı gerekli okul için myo projesi olarak yardımcı olacak arkadaslara minnettar olurum hatta bayağı bir minnettar olurum :D  yardım edecek ve edemeyecek olan bütün arkadaşlara teşşekür ediyorum!
msn:ahmet_bjk_yilmaz@hotmail.com
e-mail: ahmetyilmaz1987@gmail.com
ahmet yılmaz

bs

Aşağıdaki linkte 10cm displaylı, çalışan saat ve termometre devresi var. Devreyi Sixca.com dan aldım. Baskı devresini proteusta çizdim. Saat kısmı normal çalışıyor. Termometre kısmı flash yaparak çalışıyor.(Yanıp sönerek)

http://z32.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=14869

muser53

ben 16f877 ile yaptım.
ısısde normal çalışıyor. devreyi yaptım mı sapıtıyor.
saat annormal çalışıyor.
http://rapidshare.com/files/9246585/16f877.rar
yardımlarını bekliyorum.

emocan

devre 22 aralık ta koyulmuş gözzüküyo ama ben hemenpaylaş a girince 20 ekimde geçici olarak kapatılmıştır diyo..siz nasıl ulaşıyosunuz dosyalara arkadaşlar...

POWER

Arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorum ete hocanın 5-6-7 nolu projelerini çalıştırmak için.Fakat saat bölü hiç çalışmıyor.Termometre kısmı çalışıyor.Saat bölümünün tüm dısplaylarda sıfır rakamı yanıyor ve öylece duruyor.Defalarca inceledim bir hata görünmüyor.Nedeni ne olabilir
TB6BKG

ahmet2004

DS1302 nin 6 nolu pininden +5 e 4k7 tak.

ds1302 5-6-7 nolu pinleri Pic16f628 in A portuna bağlı olduğu için

bunlara pull-UP gerekebilir.

POWER

6 nolu pine +5v verdim ama sonuç değişmedi.Dediğim gibi termometre çalışıyor saat ve takvim çalışmıyor.DS1302 yenisiyle değiştirdim sonuç yine olumsuz.Başka ne olabilir acaba?
TB6BKG