picle infrared alıcı verıcı

Başlatan hkalaycioglu, 23 Nisan 2006, 17:09:55

hkalaycioglu

iyi günler arkadaslar

ben 1 adet 16f84 ile rf alıcı verıcı devresı yaptım yalnız su an elımde rf katı olmadığı için bunu infrared alıcı verıcıye cevırmek ıstıyorum pic kısmında verici çıkışını alıcı girişine bağlıyorum calısıyor fakat infrared olarak çalıstıramadım alıcı olarak tk 19 verıcı olarakda infrared ledi bc 547 ile suruyorum Programı bir incelersenız nasıl bır verı seklı gondermem gerekıyor bunun ıçın özel bir iletişim şekline veya veri formatına ihtiyaç varmı

alıcı programım

INCLUDE "Modedefs.BAS"
   B0 VAR BYTE
BASLA:
   SERIN2 PORTA.1,813,[B0]    

IF B0="A" THEN  CALL AC1
  IF B0="B" THEN CALL AC2
  IF B0="C" THEN CALL AC3
  IF B0="D" THEN CALL KAPAT1
  IF B0="E" THEN CALL KAPAT2    
  IF B0="F" THEN CALL KAPAT3    

AC1:
 HIGH PORTB.1
 GOTO BASLA

AC2:
   HIGH PORTB.2
   GOTO BASLA

AC3:
   HIGH PORTB.3
   GOTO BASLA
KAPAT1:
   LOW PORTB.1
   GOTO BASLA

KAPAT2:
   LOW PORTB.2
   GOTO BASLA

KAPAT3:
   LOW PORTB.3
   GOTO BASLA

verıcı programım
 INCLUDE "Modedefs.bas"

BASLA:
   IF PORTB.1=1 THEN
   SEROUT2 PORTB.0,813,["A"]
   ENDIF

IF PORTB.1=0 THEN
   SEROUT2 PORTB.0,813,["D"]
   ENDIF

IF PORTB.2=1 THEN
   SEROUT2 PORTB.0,813,["B"]
   ENDIF

IF PORTB.2=0 THEN
  SEROUT2 PORTB.0,813,["E"]
   ENDIF

IF PORTB.3=1 THEN
   SEROUT2 PORTB.0,813,["C"]
   ENDIF

IF PORTB.3=0 THEN
   SEROUT2 PORTB.0,813,["F"]
       ENDIF

alıcı ve verıcı programlarım bunlar bu programları ınfrared alıcı ve verıcıye cevırmek ıcın neler yapmam gereklı forumda bır 38 khz davası var ama ben anlamadım nasıl ilaveler yapabılırım teşekkürler

OG

Verici çıkışını alıcı girişine direk verin. Şaseleri de birleştirmeyi unutmayın. RF ünitenizi sonra takarsınız.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

hkalaycioglu

arkadasım cevabınız için teşekkur ederım sağolun ama benım derdım rf takıp çalıstırmak değıl benım derdım bunu infrarede cevırırsem herhangı bır program degısıklığı veya donanım degısıklığıne ıhtıyacım olacakmı donanım olarak infrared alıcı ve verıcı kullanıcam onun harıcınde herhangı bır seye ihtiyac duyarmıyım

aygen45

kardeş alıcı kısmına 38 khz lik alıcı göz. ben TSOP17.. tam olarak aklıma gelmedi kullanacaksın. kumanda kısmına kumandalarda kullandığımız infüruj led kullanaksın. eğer mail adresini verirsen sana proteusta bağlantı şeklinde gönderebilirim.

hkalaycioglu

aygen45 ilgin için teşekkurler gonderırsen sevınırım email adresim hkalaycioglu@gmail.com

infrared le ilgili olarak hiç çalışmadım bir bilgim yok birde bilgin varsa yukarıda programı gormussundur ınfrared de data 1 ve 0 lardan olusmak zorundamı yoksa yukarıdakı gıbı karakterde gonderebılırmıyız

OG

Alıntı Yapeğer mail adresini verirsen sana proteusta bağlantı şeklinde gönderebilirim.
Burası paylaşım forumudur. Dikkatinizi çekerim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.