PIC Hata

Başlatan elektro_ery, 03 Mayıs 2006, 23:27:13

elektro_ery

Arkadaşlar birkaç aylık çalışmamdan bu yana halen PIC i programlayamadım ve çok merak ediyorum ki sizler nasıl kopyalıyorsunz. Herkez xp nin portları kapalı olduğundan ve bundan hata verdiğin söylüyor peki bu portları açma şansımız yokmu yani bu portlar ney tarafından engelleniyor yani antivürüs vb..??

İyi çalışmlar kolay gelsin
[/URL]

conavar

windowsun kendi güvenlik duvarı var...
kurdugun antivirüs programı da engelleyebilir...
bu arada kullandıgın programmer de de sorun olabilir yada pc nın portlarında belki sorun vardır....
kablonda problam olabilir...
ne bileyim komplo teorisi gib arttırılabilir....
aslında portları kapamaması lazım yani seri(COM) ver LPT yi...kapdıgını da sanmıyuorum ama denetim masasında bir bak istersen windows guvenlik duvarını kapa....
kolay geLsin

NOT:
ben de hala LCD`li saat derceyi yapamadım...ben de kontrol etmediğimbir kendim kaldı...
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

haciman

@ zorbey88

Hocam XP, NT tabanlı bir işletim sistemi olduğu için öyle kafana estiği gibi portlara IO yapamıyorsun. Win9x sistemlerde portlara istediğin gibi IO yapabiliyorsun bir kısıtlama yok. Ama NT tabanlı işletim sistemlerinde böyle bir sınırlama getirmişler.

Peki hiç mi IO yapılamaz dersen. Evet yapılabilir. XP'ye belden aşağı bir tekme atmak gerekiyor :) Portlara koyulan bu kısıtlamayı aşmak için programcılar driver yazmışlar. dll dosyası şeklinde olan bu driverları kullanarak istediğin gibi portlara IO yapabilirsin.

IC prog gibi programlarda böyle driverlara sahipler. Eğer sen programlama yapamıyorsan, bu doğru programlayıcı donanımı seçmemeden kaynaklanıyor olabilir. Veya programın XP driver'ı kurulu olmayabilir. conavar arkadaşımızın dediği gibi bir sürü daha sebep olabilir.

Kolay gelsin...
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

mame

hangi programlayıcıyı kullandıgını yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Lütfi AYYILDIZ

Kendine iyi bir programlayıcı yapmanı tavisye ederim. Bu konuda ilerledikçe buna çok ihtiyacın olacak. Örneğin Kitsrus k149 adındaki programlayıcı birçok sorununu kökten çözecek forumda baskı devresi de var.Ayrıca XP ile bir sorunda yaşamazsın

fofo

zorbet88  bu linkteki programı yüklersen win xp'de paralel portun çalışır.
http://www.driverlinx.com/DownLoad/DlPortIO.htm

murbay

zorbey kardeşim, istersen sana paralel porttan çalışan iyi bir programlayıcı devresi yollayabilirim...
icprog ile çalışıyor... hiç bir sorunu da yok...
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...