proje lazım yardım arkadaşlar

Başlatan paradox, 09 Mayıs 2006, 21:02:34

paradox

arkadaşlar mayısın 16 sında teslim etmem gereken iki tane tasarım ödevim var yardım edebilecek olan varsa sevinirim.tasarım dersi için bu ödev.abete göre iki tasarım yapmamız istendi.ayrıntıya girmiycem sadece elimde imkan olsa şu gereksinimlerden dolayı bu tasarımı yapardım gibi bi ödev vercem.yapmak isteyip de yapamadığınız veya yaptığınız tasarım varsa paylaşabilirmisiniz.devre elemanı falan lazım değil sadece şu mantıkla çalışan şöle bir devre tasarladım diycem ödevde.ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

conavar

hocam biraz geç kalmışsın sanki :D
neyse forumumuzda arama yaparsan bircok proje bulabilirsin...ve coğu calışmakta.
istersen BURAYA bir bak...bir çok şema ve proje mevcut....
kolay gelsin...
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

paradox

evet zaman çok az ama geç kalmadım hoca yeni verdi ödevi ve hemen istiyo.bu projeler yapılmış projeler ben daha yapılmamış bir proje arıyorum.hoca yapılmış olduğunu anlarsa ben yanarım.ayrıca istediğim devrenin kendisi değil sadece mantığı.yani oraya bi kutu çizip sonra tasarımımı sözle anlatcam sayılır.hiç kimsenin kafasında bi proje yokmu arkadaşlar lütfen yardım edin.ben bilgisayar kontrollü devre baskı için plaka delme makinasını  antrak da görmüştüm hoca anlarmı bilmiyorum

stlg

Sevgili paradox

Kardeş ben tasarım,tamir gibi ugraşılarımın yanında kompenent satışıda yapmaktayım işyerimizde malzemelerin kondugu birçok kutu var bazen bu kutular icerisinde malzeme bulmak cok zor oluyor bir zamanlar şoyle bir proje duşunmuştum bilgisayar portuna baglı bir kaç step motoru bu kutuların karşısına tavana monte etmeyi düşünmüştüm (x,y,z) bu step motorun ucunada bir lazer ledi baglayacaktım malzeme isimlerini bilgisayara girecektim delphi.visiual basic gibi programlarla bir program hazırlayacaktım malzeme ismi girilince step motor bu malzemenin koordinatlarına hareket edecek ve baglı oldugu lazer ledini bu kutuya yoneltecekti bende malzemeyi kutular arasından kolayca bulabilecektim tabi bu olay fikir bazında kaldı ama daha once boyle birşeyin yapıldıgını sanmıyorum belki işine yarayabilir kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

paradox

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
bugün ödevi hazırlamamın son günü ve projemi hazırlayamadım.sanırım dersten kalcam.ama şunu anladım ya kimse ilgilenmek istemedi yada kimsenin üretmeye yönelik çalışmaları veya projeleri yok.
umarım ilk düşüncemden dolayı cevap yazılmamıştır.kaç gündür interneti talan ettim ama hiçbir yerde farklı fikiri olan birini bulamadım.herkes yapılmış şeyleri tekrar yapmaya veya nasıl yapıldığını öğrenmeye falan çalışıyo.bu kafayla biz daha çoooookkk yerimizde sayarız.evet bu bir sitem ve inş bilgisi olan arkadaşlara bilgisini kullanmasını hatırlatmışımdır birazda olsa.benim fazla bilgim yok o yüzden tasarımda zorlanıyorum.

Erol YILMAZ

@paradox,
Ödev sanırım senin sorumluluğunda olan bir konu.
Hiçkimse yardımcı olmasa bile bunu halletmek için zamanın vardı.
Yardım bekledin !

Bu ülke, Senin sorumluluğunda ki bir ödeve yardımcı olmamak yüzünden geri kalmaz. Onun yerine senin kendi ödevini düşünmen, yapman anlatmanla İLERi gider.

Farklı fikirleri  olan elbette var. Üretmeye yönelik fikirlerimiz de var.

Bu durumda sitem etmeye hakkın yok.

Saygılarımla...

OG

Alıntı yapılan: "paradox"bugün ödevi hazırlamamın son günü ve projemi hazırlayamadım.sanırım dersten kalcam.ama şunu anladım ya kimse ilgilenmek istemedi yada kimsenin üretmeye yönelik çalışmaları veya projeleri yok.
umarım ilk düşüncemden dolayı cevap yazılmamıştır.kaç gündür interneti talan ettim ama hiçbir yerde farklı fikiri olan birini bulamadım.herkes yapılmış şeyleri tekrar yapmaya veya nasıl yapıldığını öğrenmeye falan çalışıyo.bu kafayla biz daha çoooookkk yerimizde sayarız.evet bu bir sitem ve inş bilgisi olan arkadaşlara bilgisini kullanmasını hatırlatmışımdır birazda olsa.benim fazla bilgim yok o yüzden tasarımda zorlanıyorum.
Erol Hocam yanıtlamış, lakin BURADA önceden hazırlanmış bir yanıt da var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

paradox

Alıntı yapılan: "Erol"@paradox,
Ödev sanırım senin sorumluluğunda olan bir konu.
Hiçkimse yardımcı olmasa bile bunu halletmek için zamanın vardı.
Yardım bekledin !

Bu ülke, Senin sorumluluğunda ki bir ödeve yardımcı olmamak yüzünden geri kalmaz. Onun yerine senin kendi ödevini düşünmen, yapman anlatmanla İLERi gider.

Farklı fikirleri  olan elbette var. Üretmeye yönelik fikirlerimiz de var.

Bu durumda sitem etmeye hakkın yok.

Saygılarımla...

böyle bir cevap geleceğini tahmin ediyordum.ama yazdığım yazıda umarım bilgisizlikten değil ilgisizlikten dolayı cevap yazılmamıştır gibi bir cümle kurdum.
bu düşündüklerini bende düşünüyorum ilgisiz biri olsam o kadar sitem etmezdim.ama en azından düşünceler paylaşılabilirdi.tutup da aynısını yazmıycaktım.kendi düşüncelerim var ama tasarım yapacak kadar bilgim yok malesif bunu da belirtmiştim.
inşallah ben yanılıyorumdur.yani bu ülkede de tasarımla uğraşan, üreten birey sayısı görünenden fazladır.ama yanıldığımı sanmıyorum çünkü tüm siteleri gezdim herkes yapılmış şeylerin nsaıl çalıştığıyla uğraşıyo üretmeye değil.kötü birşey söylemiyorum bunlar gerçekler ülkenin durumu da belli artık toz pembe bakmamak lazım bence.isminde ar-ge yazıyo kaçtane arge var koskoca ülkede bunu herkes biliyo...tekrar sölüyorum umarım ben yanılıyorumdur       saygılarımla........

z

Daha önce yapılmamış bir şeyi yapmak istiyorsanız öncelikle bunun için ihtiyaç olması gerekir.

Elektronikçi kendi kafasından kolay kolay yeni bir şey yapamaz. Muhakkak diğer bilim dallarıyla uğraşanlardan talep gelmesi gerekir.

Örneğin tıp doktorunun aklına bir fikir gelir ve bunun yapılıp yapılamayacağını öğrenebilmek için diğer bilim dallarında çalışan otoritelere başvurur.

Sonuçta yapılabilir yada yapılamaz Sonucu çıkar.

Böylece o güne kadar kimsenin yapmadığı bir ürünün geliştirilmesi için ilk adımlar atılmış olur.

Böyle bir çalışma ARGE çalışmasıdır.

Birde ÜRGE çalışması vardır. Buda dediğiniz gibi yapılmış bir şeyi yeniden yapmaya çalışmaktır. Amaç belli bir kriter doğrultusunda ürün geliştirmektir.

Kriterler, kalite dikkate alınmaksızın ucuzluk, kalite, kaliteli ve ucuz, kopye edilemezlik vs vs olabilir.

Hiç kimsenin profosyonel anlamda ARGE yada ÜRGE çalışmasını sizinle (bir başkasıyla) paylaşacağını sanmam.

Ayrıca tasarım dersi alan bir kişinin bu konuları zaten biliyor olması gerekir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aster

Arkadaşım, kendince sitem ediyorsun ama burada kendi vakitlerinden çalıpta bizlere yazıp çizen bir çok kişinin tasarımları patenti vs var.

Burada özellikle üzerinde durduğumuz konu kaynak kodu ile projeleri anlatmak arkadaşlarımızın gelişmesini sağlamak.

Onca yer gezdim diyorsun, hiç reklamsız bir forum gördün mü? buradan hariç. bizim maddi çıkarlarımız yok.

Neyse kısaca önce kendini geliştirmen lazım, biz buna yardım ederiz, ama sadece gelişmene yardım ederiz. Eğer sorun yoksa buyur birlikte öğrenmeye başlayalım, biz hazırız.

paradox

arkadaşlar en azından cevap yazdığınız için teşekkürler iyi veya kötü farketmez.eleştirilmek benim için önemlidir.sanırım ben derdimi anlatamadım.kimseden tam bir tasarım istemedim.en azından tasarım yapabileceğim bir konu önerilebilirdi veya buna benzer düşünceler.tabi kimsede cevap vermeye mecbur değil zaten yardımcı olabilecek arkadaşlara diye başladım sözüme.kimse kimsenin işini yapmaya mecbur değil elbette ama burda bişeyler paylaşıldığını hissettim ve samimi,düzeyli bir ortam olarak buldum bu siteyi.
bu kadar tepki alacağımı tahmin etmiyordum.birşeyler yapmaya çalışan biriyim.ama ben genele sitemimi belirtmiştim şahsa veya sadece bu sitedekilere söylenmiş bir söz değildi onlar.ödev gelip geçeci birşey o kadar önemli değil.normal zamanlarda da birşeyler yapmak istiyorum ama tam anlamıyla bir ortam bulamadım.çok fazla bilgim yok ama çok çabalıyorum.sanırım herkes beni yanlış anladı.canınız sağolsun.iyi dilekler de bulunan arkadaşlarada teşekkürler...

OG

paradox, doğrudan kimseye zarar gelmez. Söylenenler hem şahsının, hem buradakilerin, hem de ülkemiz insanları için. Dilersen BURAYA da bir göz at.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Göktuğ

Wi-Fi Toys: 15 Cool Wireless Projects for Home, Office, and Entertainment

ed2k://|file|John%20Wiley%20&%20Sons%20-%202004%20-%20Wi-Fi%20Toys.%2015%20Cool%20Wireless%20Projects%20for%20Home,%20Office,%20and%20Entertainment%20-%20ISBN%200764558943%20-%20409s%20-%20DDU.pdf|12504743|7FEF429B7F723599963AF6D1A424A1B0|/

ed2k://|file|Wi-Fi%20Toys.%2015%20Cool%20Wireless%20Projects%20for%20Home,%20Office,%20and%20Entertainment%20[Team.DDU][Share-Books.net].rar|9295839|F23FB5A793C6F87611F58AAF4E897137|/

------------------------------------------
Mod Notu :
Alıntı Yap(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

http://rapidshare.de/files/19335865/Wi-Fi.Toys.15.Cool.Wireless.zip.html
pass: www.softarchive.net