48 Sutunlu kayan yazı

Başlatan bzirapli, 25 Mayıs 2006, 16:36:35

bzirapli

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "bzirapli"Arkadaşlar aşağıdaki linkde kayan yazı devresi var.  

http://rapidshare.de/files/21347368/48_stun_kayan_yaz_.rar.html

Sanırım proteus versıonlarımız uyusmuyor bırde resım dosyası olarak fotografını kaydederek upload edersen benım gıbı acamayan arkadaslara cok makbule gecer paylaşımın ıcın teşekkürler.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

teknikelektronikci

iyi sağol düşünüp koymuşunuz devreyi bizde indirip bakmışız nasıl bişey diye ama bakmışızki kodları yok upload ederken yolda düşmüş olabilirmi  :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

haciman

@ bzirapli

Hocam devreyi indirdim. Sadece isis şema dosyası var. Bu devrenin asm'si, veya hex'leri yokmu? Birde benim kullandığım proteusun versiyonu 6.7 SP3. BU halde bile devrenin later (sonraki) bir versiyon ile dizayn edildiği hatasını verdiyor.

Bi ilgilenirsen, kayan yazının mantığını öğrenmek isterim.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

teknikelektronikci

ben proteus 6.9  da açtım forumda 6.9 var isterseen forumdan bulup indirebilirsin fakat dediğin gibi açık kod filan yok . kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Analyzer

Selam,

Şema zannedersem eksik ve mcu kodu (hex veya source) yok maalesef. Rica etsek tam paketi yayınlayabilirmisiniz?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

bzirapli

Arkadaşlar kusura bakmayın. hex dosyası proteus simülasyonu ve fotografları. ve programı.

Simulasyonu ben çalıştıramadım ama 6.8 sp2 açıyor.

http://rapidshare.de/files/21410195/kayan_yaz__48suetun.rar.html

Devre ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. acaba bu devre çalışırmı?

XX_CİHAN_XX

Paylasımın için teşekkur ederım.
Proteus 6.8 ı henuz yuklemedım ve dolayısıyla sımule edemedım fakat devre ıle ılgılı genel bır gorus yapmak ısterım.Simdiye kadar ınternette nekadar kayan yazı seması gorduysem genlede %99 u bu sekılde oluyor.Acıkcası bu sıstem benım pek hosuma gıtmıyor.En basta gordugum butun kayan yazı semalarındakı emeterden cıkıs alarak led surme olayı bana cok yanlıs gelıyor.Bunun sebebını hala anlayabılmıs degılım.Sanırım bır kısı bu sekılde cızım yaparak ınternete koydu pesındende herkes onu kopya ederek heryerde bu tıp baglantı resmen standart kayan yazı seması halıne geldı.Bence bu sistemi artık değiştirmek gerekir.Sizce ( ? )
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

bzirapli

Değerli arkadaşım görüşüne katılıyorum. Kayan yazı yapacağım ama bende bir türlü karar veremiyorum. maliyeti yüksek. onun için kesin oarak çalıştığı bilinen denenmiş devre varsa ve bu yazılırsa çok memnun kalacağım.

e3

Arkadaşlar forumumuzda Arslan74 adlı hocamız bir devre yayınlamıştı.Bu devreyi kendisi yapmış ve çalıştırmış.Şemalarını da koymuştu.Açık kaynak kodları da mevcuttu.Forumumuzda şu linki inceleyin lütfen :.

Kayan Yazı Devresi By ARSLAN 74

Aşağıdaki linkte de devrenin açık kodları var :.

Kayan Yazı ASM

Forumumuzdaki linki incelerseniz şemaları görebilirsiniz.İyi günler. :)
.eem.

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "protection"Arkadaşlar forumumuzda Arslan74 adlı hocamız bir devre yayınlamıştı.Bu devreyi kendisi yapmış ve çalıştırmış.Şemalarını da koymuştu.Açık kaynak kodları da mevcuttu.Forumumuzda şu linki inceleyin lütfen :.

Kayan Yazı Devresi By ARSLAN 74

Aşağıdaki linkte de devrenin açık kodları var :.

Kayan Yazı ASM

Forumumuzdaki linki incelerseniz şemaları görebilirsiniz.İyi günler. :)

işte olay bu!
Ama yinede alternatif fikirleri bu nokada paylaşabiliriz.Bu bizi herzaman bir adım ılerıye goturecektır ;)