Kayan yazı projesi yardım??Farklı yazılar yazdırmak

Başlatan ilkeracarlar, 12 Ağustos 2006, 15:34:38

ilkeracarlar

Arkadaşlar öncelikle ben burdaki arkadaşlara çok teşekkür ederim .Hepinize çok saygı duyuyorum Atatürkün isteği gibi labaratuarda sabahlar gibi bilgisayar başında arkadaşları online görünce seviniyorum Allah razı olsun hepinizden.

Benim Kayan yazı projemdeki en büyük problemim  şu : ben sabit 32 satırlık karekterleri yazdırabiliyorum .İstiyorum ki bu panoda farklı kelimeler olsun.Ben bunu silivri dolmuşunda görmüştüm .Her durakta kayan yazı üzerindeki durak adı değişiyor ve yaklaşıık olarak 50 durak var .Aklıma şu soru geldi bu kadar karekter harici E2prom kullanmadan halledilebilirmi.Bana çalışma mantığı hakkında yardım edebilirmisiniz.

stlg

Sevgili Kardeşim

Kayan yazı projelerinde genelde harici eepromlar kullanılır sen ne tur bir işlemci kullanıyorsun icindeki dahili eeprom senin kullancagın karekterlere
yetiyorsa sorun olmaz bunun en kolay yolu yazacagın kelimelerin eeprom kapasitesini aşıp aşmadıgını kontrol etmen kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

TR-3X

Öncelikle yazı ekleme işini ne tür bir tuş takımıyla yapmayı düşünüyorusunuz acaba ? ben pc klavyesi ile yapmıştım.. hafıza işine gelince harici seri 24xx veya paralel 28cxx serisi bu tür kayıtlar için uygun bellekte epromlar var eğer 24xx kullanmak zor geliyorsa 28cxx serisini kullanabilirsin daha kolay bir kullanımı var ancak boyutu ve pin sayısı artıcaktır buda dezantajı.. kolay gelsin