Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Mcs'de derleme sorunu

Başlatan efe1409, 28 Ağustos 2006, 10:46:45

efe1409

PBP 2.47 yi indirip kurduktan sonra derleme sorunu yaşamaya başladım.Program yeri doğru olmasını rağmen Include uzantılı dosyaları görmüyor.Nasıl düzeltebiliriz.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

Logan

@efe1409,
Verdiği hata kodlarını tam olarak yazabilir misin?Çünkü 2.47'yi kurduktan sonra birtakım hataları bende de vermeye başladı.
İmza.

efe1409

@Logan;
Kodlar aşağıda fakat anlayamadığım bir nokta var PBP yolu doğru ve dosyalar mevcut olduğu halde görmüyor.
Error[106];....,Can not open file(Include File "16F452.INC" not found)
Error[113];....,Symbol not previously  defined (_CONFIG1H)
Error[126];....,Argument out of range(not a valid config register address)
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

Logan

@efe1409, üstadım bu 16F452 nasıl bir entegre? Bende microchip'in CD'si var ama içinde 16F452 entegresi mevcut değil.Ayrıca eğer kullandığın pbp 2.47, bu siteden indirilen pbp ise, içinde 16f452'nin inc dosyası mevcut değil.Sen sonradan internetten bulup pbp dosyalarının içine mi ekledin acaba?Yoksa 18f452 yazacaktında yanlışlıkla elin 8 yerine 6 tuşuna mı gitti?(Bu zor bi ihtimal ama sormakta fayda var.)Eğer elinde 16f452'nin datasheeti veya inc dosyaları varsa biryere upload eder misin?
İmza.

efe1409

@Logan;
Tamamen haklısın 18F452 yazacağıma 16F452 yazmışım kusura bakma

ibrsel

18F452 ile ilgili PBP 2.47 de program yazarken bende bazı hatalar ile karşılaştım.. 18F452 nin inc dosyasında problem var diye düşünüyorum..

Logan

@efe1409, bende 18F452 kullanıyorum ve 2.47'yi kurduktan sonra hatalarla karşılaşmaya başladım.Fakat programın çalışmasında herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı.Galiba 2.47'yi düzgün hazırlayamadılar. Olmazsa 2.46'ya geri döneceğim.Hatta 2.47'nini içindeki bütün inc dosyalarını 2.46 ile değiştirip 2.47 kullanmayı tekrar deneyebilirim. Umarım işe yarar.Kolay gelsin.
İmza.