STR 711F ve LPC2148F

Başlatan bunalmis, 03 Eylül 2006, 02:37:24

Cleo

@bunalmis
Startup kodunda bir sürü syntax error alıyorum.  Versiyon farkı mı yoksa derleyici mi değişik kullanıyorsunuz?
Hex olarak LED yakıp söndüren kodu alabilir miyim?
Thumb veya Arm modu Keil den mi ayarlanmalı acaba?  İşlemci ve program acemisi olunca da çok pürüz çıkıyor.
Saygılar

z

@Cleo Hex dosyayi gmail adresine yolladim.

Keilde C programi debug etmeye kalktigimda Missing device (R003: Sequrity key not found) mesaji alirim. Hata mesajini tiklaip kapatinca F11 ile step step ilerlerim.

Lisance maneger da program 2010 yilina kadar lisansli gorunur.

Krack icin yaptigim tek sey Tools.ini dosyasinin en sonuna ([KARM] sonuna)
LIC0 ve SN degerlerini eklemek oldu.

Embesil durumdayim. !!Help!!
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mp3dragon

@bunalmış,

1-Keil son sürümü indir(benim verdiğimde olur, son sürüm 3.05 galiba)
2-Crack ile seri no ve lic no üret.
3-Keil altında tools.ini dosyası içinde ilgili yere yapıştır.
4-Keil da bir program yaz(veya bir program aç tercihan 32 kb den büyük olsun)
5- derle - Hata veriyorsa 2. maddeye geç
6-debug yap - hata veriyorsa 2. maddeye geç

kolay gelsin
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Cleo

Hex dosyası için teşekkürler.  Umarım işe yarar.

Benim Tools.ini dosyasında [ARM] altına LICO değeri yazılmış sadece.  2010 yılına kadar serbestlik sağlanmış  ;)   Bende işlemi kurukafa yaptı.  Ne yaptığını takip bile etmedim.
Saygılar

z

Verdiginiz linkten Keil'i tekrar indirdim ancak hala help menusundeki sorun devam ediyor.

Asagidaki islemleri yapip sizde de hata olup olmadigina bakabilirmisiniz?

LPC2148 ile ilgili bir projede;

Project-> Option for target.. -> Target -> Help -> Cpu Setup Code

yada Cpu setup code yerine  Cpu startup code icin de bakabilirsiniz.

Bunlara benzer basliklar icin help menusu  The page cannot be displayed hata mesajini aliyorum.

Sizdeki durum nedir?

z

Bir Allah'in kulu deneyip soylemeyecek mi sonucu?

LPC2148 ile ilgili bir projede;

Project-> Option for target.. -> Target -> Help -> Cpu Setup Code

Help buna bilgi veriyor mu vermiyor mu?

ise

bunu hakkında bilgi vermiyor.
cpu setup code  işlemcinin register ayarlarını (vic , mam , ahp gibi ) otomatik olarak değilde elle ayarlamayıda (startup.s)  sağlar.  bu ayarları kendisi yapmaktadır fakat vic yönlendirmesi devre dışı kalır sonsuz döngüde bırakılır. cpu startup code ise tüm bu yaptığı işlemleri starpup.s diye başlayan dosyanın içerisine yazmasından ibarettir. cpu register ayarları ve kullanımları işlemci kullanım klavuzlarında detaylı olarak açıklanmaktadır.

Before an ARM microcontroller can execute C programs, startup code is required to perform stack initialization and CPU setup. In Keil uVision3 C projects, the Startup.S assembler source file contains the CPU startup code. Keil provides different startup files for the different device variants. They are located in the folder Keil\ARM\Startup.

z

O zaman Keil de helple ilgili ortak bir sikintimiz var. Namuzsuz program ucuz bir sey de değilmis. Bir yerlerde gezinirken Keil icin 4000$ gibi bir rakam gozume ilismisti.

ahmet2004

Arkadaşlar MİKRO Elektronik ten 2 adet LPC2148 alıp

test yapayım dedim.50 adet ten aşağı vermeyiz dedi sekreter bayan.

1 adeti 10.50 Euro + KDV dediler. Alamadım tabii...

Bi şikayet edeyim dedim sizlere...

ground

Şu sample olaylarına Picproje olarak el atmamız gerekiyor sanırım..

Hepimiz bunlardan rahatsızız..

Ben biraz ön araştırma yapayım.. Neler yapabiliriz diye..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ahmet2004

ground çok teşekkürler.

Yardımcı olursan çok memnun olurum

kendi adıma.

Saygılar sevgiler.

Analyzer

Selam,

Gerek burada gerek özel yazışmalarda bir çok kişinin LPC2148 ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Burada ihtiyaçlarımızı paylaşırsak, benim ara ara vaktim oluyor. İlgilenip almaya çalışırım. Protection'un programlayıcısı gibi bir liste çıkaralım ve yeter sayıya ulaşınca sipariş edelim derim. LPC 2148 için benim 2 adet ihtiyacım vardır. mp3dragon'un da 2 adet ihtiyacı olduğunu biliyorum. Ground hocam senin de 2 adet ihtiyacın var zannedersem. Ahmet2004 hocam sana da 2 adet lazım. O zaman :

Liste - Toplam Adet (8)
----------
analyzer - 2 Adet
mp3dragon - 2 Adet
ground - 2 Adet
ahmet2004 - 2 Adet
ziya - 2 Adet (+2 opsiyon)

Başka isteyen var mı?

Not : Fiyat tahminimizce 13-14 dolar arası olacaktır.Alış verişin bedelini gösterir belgeyi buraya koyacağım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ground

@Analyzer teşekkürler duyarlılığın için..

Bu sample sorunu yaşanan sorunlardan bir tanesi..

Herkez yeni , sağlam , kullanılabilir , ucuz , performanslı aletlerle uğraşmak ister.

Bunun için üyeler arası uzun soluklu , birbirini daha iyi tanıyan , birbirine daha çok güvenen  , forumda amatör ruhla , gerçek hayatta profesyonel çalışabileceğimiz ortamlar yaratmak gerekiyor.

Tabi işlerimizin yoğunluğu , stresi olabilir. Fakat sağlam, birbirine güvenen, iletişime açık  bir bağ bir ortam kurabilirsek birçok sorunun üstesinden gelebiliriz.

Bu dediğimiz bağ sayı olarak azda olsa bir şekilde gerçekleşiyor.  Yüzyüze yapılan toplantılarda , kısmen msn deki , bazen şirketlerde , bazen gidilen çay bahçelerinde , dondurmacılarda.. ;)

Ben ilk olarak iletişimsizliği ya da üyelerin birbirlerini çok iyi tanımamalarını bir sorun olarak görüyorum.

Ve bunun için en kısa zamanda bir proje gerçekleştireceğim..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Ziya

ben de 2 (fiyat uygun olursa 4 tane) alabilirim.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey