Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

DTMF İle Yönlendirme

Başlatan elektroombank, 08 Ekim 2006, 17:23:07

elektroombank

Arkadaşlar çalıştığım şirkette bazen herkes isyan ediyor hazır iş yok bugün biraz gezelim sinemaya gidelim diyoruz.Sekreter dahil maaile ofisi terkediyoruz.

Fakat bize gelen işlerin çoğu telefon ile geliyor.Ve bu sırada bir iş gelse farkında bile olmuyoruz.Bu yüzden aklıma şöyle birşeyler geldi.

TEL 3 Kez çaldığında sistem otomatik olarak devreye girecek ve daha önce kaydedilmiş olan CEP TELEFONU NUMARASINI arayacak.Ve Cep tel no açıldığında karşı taraf sanki iş yerindeki sekreterle direk telden konuşuyomuş zannedecek.

Ama aslında  Telefon üzerinden cep telefonun bağlı olarak konuşacak.

Bu sayede işleride kaçırmamış olacaz.

Şimdi PIC ile yapacağımızı düşünürsek.

Cihaz aktif edildiğinde bir girişinden 3 kez sinyal bekler.Bunu Telefonun
Hoparleründen almayı düşünüyorum.3 kez çalınca otomatik olarak PIC devreye girecek

İşyerinde 2 TEL hattı var.

biri 222 22 22  diğeri 223 23 23 diyelim.Müşteri 222 22 22 nolu numarayı aradı ve 3 kez çaldırdı.3 kez tel çaldığını anlayan PIC hemen devreye girerek 223 23 23 nolu telefonda M1 olarak kayıtlı olan cep tel numarasını otomatik olarak arattı.Evet buraya kadar herşey tamam.
Ancak sorun ses iletimi ve alımı.Vep telefonunda karşıdakinin sesini duymamız için ve ona sesimizi iletmemiz için ne yapmalıyız.

YArdımcı olursanız sevinirim

sahinler64

kardeş kusura bakma bu dediğin sistemle uğrasmayı neden istiyorsunki yani sunu demek istiyorum.telekomun böyle bir hizmeti var zaten.
telefonu istediğin hatta yönlendirip kullanabiliyorsun.ayrıca 2 hatta da gerek kalmıyor böylece.
ben böyle düşünüyorum ve bu dediğim sistemi kullananlar var sadece elinde mevcut olan telekomun telefon hattına bağlı bulunan kendi telefonundan sadece birkaç düğmeye basmakla bu işlemini yapabilirsin ha benimkisi sadece bir öneriydi.
kolay gelsin...
BURAYI incele biraz ne demek istediğimi anlarsın.ayrıca büyük harfler için çok özür dilerim sadece belirti için başka bir amac taşımamaktadır.
SAYGILARIMLA...

elektroombank

ok çok güzelde.nasıl başvuracağım.sitede yazmıyor.birde ücreti nedir..

aslan_korhan

Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

sahinler64

orada yazıyor 3.maddede program kaydı ücretsizdir diye.ve yine 3.maddenin altında yazıyor
"Yönlendirilen santral ile abonenin bağlı olduğu santral arasındaki ücret, kademesine göre yönlendirme yapan aboneden alınır"
diye
SAYGILARIMLA...