en kolay PİC proğramlama

Başlatan sevecen5183, 14 Aralık 2006, 15:36:47

sevecen5183

selamun aleykum arkadaşlar
en kolay pik proğramların adını ve verimliliği hakkın da bilgi verr misinzi

teknikelektronikci

pic programlamaya ilk kez basliyacak ve bu isi ilk kez ögrenmeye baslicaksaniz ve en kolayini istiorsaniz pic basic pro dilini veya proton u tavsiye ederim pic basic pro ile nete ve piasada daha fazla kaynak var protonda pic basic proya benzior hemen hemen ayni ama daha fazla verimli ve fonksionlu diyebilirim ama pic programlamayi daha ileri seviyede ögrenmek istiorsaniz C dilini tavsiye ederim ben sahsen kullanmadim bilmiorum ama cevremdeki ve sitemizdeki üstadlarin cogu C dilini tavsiye edior ama bu isin en kolayi picbasic pro ben bunu kullaniorum kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ayhani

En kolay pic programlama Parsic ile yapılır. Diğer programlama tekniklerinden farklı olarak parsic ile pic programlamak için VE, VEYA mantık kapıları gibi dijital elektronikten bildiğimiz elemanları kullanarak projelerinizi yapabilirsiniz. Onlarca satır kod yazmak yerine bir iki tıklamayla projenizi hazırlayabilirsiniz. Parsic'in en büyük avantajı yaptığınız projeyi anında deneyerek eksiklerini görebilir ve geliştirebilirsiniz. Parsic ile çok gelişmiş projeleri diğer tekniklere göre çok daha kolay yapabilirsiniz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

tahya

Parsic de UART çalışmalarınızdan faydalanabilirmiyiz