bu hata ne anlama geliyo?????????????

Başlatan emocan, 31 Aralık 2006, 04:08:01

emocan

mrb  arkadaşlar...bi örnek devre buldum proteus devresi, hex kodu ve C de yazılmış programı var...ben de hex e çevirme işlemini kendim yapmak istedim ve MPLAB ve ICPROG da C kodunu kendim hex e çevirmeye çalıştım...kullanılan PIC i seçtim ve bir hex dosyası oluşturdum...fakat ikisinde de benim yaptığım hex dosyası orjinal hex dosyası ile aynı olmuyo...ve  proteus a atınca da "PROGRAM or EEPROM data has invalid adress [2000] for this device" diyo..neden olabilir acaba PIC seçimini de yaptım kontrol ettim ama bulamadım nedenini bilen var mı????teşekkürler şimdiden.....

mavi

PROGRAM or EEPROM data has invalid adress [2000]

program  içinde  yada eeprom da belirtilen 2000 adresi geçersiz diyor. seçtiğiniz pic  te böyle bir adres yok diyor...
Telecommander Monster Of Network

emocan

fakat ben PIC16F628A die seçim yaptım...bilgiyi atmaması lazım o zaman o adrese...peki seçtiğim PIC bilgisi yok sanırım bunu nasıl eklicem ????ya da başka bi sürüm mü indirsem??

mavi

yazdığın programın içinde 2000 diye bir adres var  programda belirtilen adres pic te yok diyor.programı düzeltmen lazım.hex 2000 ondalıkta 8192 ye denk gelir oda  16f877 de var.
Telecommander Monster Of Network