Pic Basic Pro Hakkında !!!! (Yöneticilerin Dikkatine)

Başlatan mert3162, 06 Ocak 2007, 20:08:15

mert3162

Arkadaşlar bu siteye üye olduğumdan beri kendimi  pic mikrodenetleyicileri ile ilgili oldukça geliştirdim basit assembler komutları Çalıştırdım.. ancak bir kac komutla benim saffalarca yazdığım kodların yaptığı aynı işi yapan programları görünce dayanamadım bende artık Pic basic pro ile program yazmak istiyorum

Ayrıca Protection hocamın usb pic programmerinide bu ayın 11 inde alıcam

Şimdi bana gerekli olan dosyaları bugun sitede 6 saat dolaşmama rağmen indiremedim ve ya indirdiklerim bozuk çıktı

Bana pic basic pro ile ilgili olan Ekipmanlar gerekli

Pic Programmer (Protection'dan alıyorum)
Micro code studio (bu Program suanda yok )
Proteus (6.9 var elimde )
Mplab (bi ara microchipden istemiştim sağolsunlar kargolamışlardı. ama yinede bir download linki verebilirseniz sevirinim)

+Micro code studio kullanımı ile ilgili mümkünse türkçe döküman (ingilizce yada japoncada olabilir.)
+bir kaç örnek Program

+ Pic basic pro öğrenirken atladığım bir konu var ise hatırlatırsanız sizlere şimdiden teşekkür ederim

Ayrıca daha sonra yapılan paylaşımları bir ftp'de toplayarak sizlerin kullanımına sunmayı düşünüyorum
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

OG

@mert3162

Öncelikle burası bir paylaşım sitesi. Yöneticiler veya herhangi başka bir üyenin bir talep karşısında vermek zorunda olduğu bir hizmet yoktur. Bununla beraber bütün üyeler paylaşmak için olabildiğince gayret ve zaman sarfetmekteler.

Herhangi bir dosya site bünyesinde depolanmayıp bilinen upload serverlardan istifade edilmekte. Elindeki bir dosyayı/programı paylaşmak isteyen arkadaşımız biryerlere upload etmekte veya bulduğu linkleri eklemektedirler. Zaman içinde dosyalar silinmekte veya linkler ölmektedirler.

Bu doğrultuda baktığınızda daha ilk günlerinden itibaren herhangi bir  dosya defalarca upload edilmiş veya yeni linkler verilmiştir. Sizin Dec 12  2003 tarihinden bu yana üye olduğunuz dikkate alınırsa ilgili dosyayı defalarca indirebilme imkanına sahiptiniz. Olaki ilk defa indireceksiniz ve linkler ölü görünmekte, filanca dosyayı tekrar yüklermisiniz dediğinizde yardımcı olacak çok arkadaş çıkacaktır. Yani işin özü "sitenin mesuliyeti" değil "paylaşma gayretidir". Bu sebeple mesul tutucu çağrılarda bulunmanız pek hoş olmamaktadır. Düşünün ki MPLAB'ın linkini bile başkalarından istiyorsunuz.

İlgili PBP ve MCSP dosya linki yenilenecektir. Linki ilgili başlık altından sizin bulabileceğinize inanıyorum.

PBP ile ilgili ders dökümanları hem forumumuzda hem de linkler halinde bulunmakta. MCSP kullanımını da help dosyasından bulabilirsiniz.

Alıntı Yap+bir kaç örnek Program
Zaten ortalık örnek program dolu.

Alıntı Yap+ Pic basic pro öğrenirken atladığım bir konu var ise hatırlatırsanız sizlere şimdiden teşekkür ederim
Atlayacağınız yeri bir başkası bilemez.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gevv

Alıntı yapılan: "mert3162"
Micro code studio (bu Program suanda yok )
Proteus (6.9 var elimde )
Mplab (bi ara microchipden istemiştim sağolsunlar kargolamışlardı. ama yinede bir download linki verebilirseniz sevirinim)
http://picproje.org/index.php/topic,13415 sanırım burada var istedikleriniz

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mert3162

Yardımlarınız için teşekkürker Sitede çok arama yapmıştım ama bulamamıştım

Arkadaşlar Ben Pic Basic Pro öğreniyorum Makalelerinindeki Resimleri Göremiyorum Elinde bu dersler olan varsa bana yollayabilirmi

Tekrar Teşekkürler
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan