Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

dönen saat yardım?

Başlatan kobra, 09 Mayıs 2007, 12:23:56

kobra

arkadaşlar pbp ile bir dönen saat yapmak istiyorum
fakat kodları bir türlü yazamıyorum  daha doğrusu bu işlerde biraz yeniyim kayan yazı projelerini inceledim  fikir oluşturmak için ama başaramadım
bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim
şimdiden teşekkür ederim

fatihsatir

Yapmak istediğin proje aslında propeller clock galiba.! Propeller clocku yaklaşık olarak 1 hafta önce bitirdim yanlız c de yazdım. Hangi noktada sorunun varsa yardımcı olabilirim.!
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

aykut54

sevgili kobra öncelikle sitemize hoş geldin inşallah çok güzel bilgiler öğrenirsin

www.luberth.com sitesinde pov[havada isim ve saat devresi var] uygulamaları var benimde aklımda var proje nasip olursa pbp ile daha sonra yazmayı düşünüyorum

www.yavuzerol.com
antrak sitesinde pov diye arat karşına çıkar ben iki devreyide yaptım gayet güzel çalışıyor ancak motorun 1000devir/dk olursa daha iyi sonuç alırsın

görüşmek dileğiyle
allaha emanet ol
saygılar
aykut54

f1varol

Aykut hocam antrak sitesinde pov diye arttım ama bulamdım, linki verirseniz sevinirim

aykut54

kobra

arkadaşlar ilginiz alakanız için çok teşekkür ederim
ancak bunlar hazır hex kodları veya asm
asm yi bilmiyorum c ye hiç bulaşmadım basic
bana biraz yakın geldi
çat pat kendimce bişeyler yapıyorumdönen saate gelince
sabit karakterleri ledler üzerinde gösterebiliyorumfakat işin içinde saat olunca sürekli değişen karakterler var bunları nasıl yapacağımı bilmiyorum sorun burada
bu arada evimde internet olmadığı için internet kafeden yazıyorum
bu yüzden size geç cevap veriyorum üzgünüm
ilginiz için tekrar teşekkürler

kobra

bu devreyi basicde yapabilecek kimse yokmu

fatihsatir

Dostum, şu şekilde yazdırabilirsin. Tüm harflerin nasıl yazılacağını hex kodlarını işlemciye yükledikten sonra herhangi bir isimli dizi oluşturursun (artık ne koymak istersen) daha sonrada x[0] : saatin ondalık kısmı x[1]: saatin birlik kısmı x[2]:dakikanın ondalık kısmı x[3]:dakikanın birlik kısmı diye yazdırırsın. Sabitleri yazmak tabikide çok kolaydır. Hex leri girdikten sonra hep onu yazar fakat inanki saat olarak yazmakta kolay.

Başarılar...
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

kobra

yardımlarınız için sağolun arkadaşlar