Ne olduğu bilinmeyen bir PİC ve ASM kodu acaba ne olabilir

Başlatan ilker_32, 02 Haziran 2007, 21:02:32

ilker_32

Elimde 6-7 senelik PİC16F84 var. (PİC'i hiçbir yerden sökmedim bulduğumda bacakları küflüydü temizledim.)Ne olduğunu bilmiyorum. Ve nerede kullanıldığınıda. Okuduğumda bana aşağıdaki asm kodlarını veriyor.

.ASM, .HEX:

http://rapidshare.com/files/32993433/0.rar

Uzun süre takip ettim kodları ve,

Ben bu kodların Recewer'larda kullanıldığını düşünüyorum. Ama olmayabilirde. Sanki eprom'a anlamsız şeyler yazılmış çok hızlı bir şekilde taranıyor. Bir şifre çözücü olabilir mi?

Bu kodlar hakkında yorum yapacak arkadaşlar varmı? Bu kodların nerede kullanıldığını öğrenmem lazım.

MC_Skywalker

Tam emin değilim ama Reciverlerde ki eski PIC 16F84A ve 24Cxx eprom ile yapılan gold kartlarada kullanılan PIC e benziyor yada benzeri smart kart klon larında kullanılıyor olabilir

ilker_32

Alıntı yapılan: "MC_Skywalker"Tam emin değilim ama Reciverlerde ki eski PIC 16F84A ve 24Cxx eprom ile yapılan gold kartlarada kullanılan PIC e benziyor yada benzeri smart kart klon larında kullanılıyor olabilir
Bu şekilde yaklaşman doğrusu hoşuma gitti. :lol:  Bende öyle düşünüyorum. Bu yöntem bayağı eskiye dayanıyor olmalı. (8-10yıl) Eğer bu düşündüklerimiz doğru ise bunlardan güzel elektronik cihazlar çıkabilir. Birde bunda kullanılan decoder vardır diye düşünüyorum. Bu decoder'i araştırır bulabilirsem mantığı çözücem. Ve iyi sonuçlar elde edersem foruma yazarım. Bunun için kısa zaman sonra şehir merkezine ineceğim.
Sizlerde bu konu hakkında görüşlerinizi yazmaya devam ederseniz bu işlerden güzel şeyler çıkartabiliriz.

ilker_32

24C16B ve 16F628'le tasarlanmış bir devre buldum. (Bildiğim kadarı ile bunu ist'da osmanlı elk. diye bir yer üretmiş...) 16F84A'ya uyarlayıp kartı güncellemek istiyorum. Yakında devre şemasını, kart yapısını ve ölçülerini buraya upload edeceğim. İkinci işlem ise dekoderini incelemek olacak eğer dekoderden bişey çıkmassa geriye kalan index .hex kodlarını yüklemek olacaktır. Ama bu işlemden önce asm'nin iç yapısındaki index .hex kodlarını okumak ve  önceki bir zamana dönmek olacaktır... 8)