displayli zamanlayıcı

Başlatan sezo40, 23 Haziran 2007, 22:56:34

sezo40

devre şeması bu linkte:
REKLAM

8)  8)  8)
elektronikçi40

ycmy

iyi de verdiğin link başka bir forumu açıyor o da üyelik istiyo ben her proje için ayrı bir foruma üye olmak zorunda değilim ki madem bir link veriyosun herkesin ulaşabileceği birşey olursa daha iyi olur kanımca
kolay gelsin

Chan86

SEZO40 kardeşim bu yaptığın kaçıncı iş böyle olmuyor lütfen ya adam gibi bi şeyler koy yada hiç bir ğaylaşım yapma arkadaşlarımızı başka forum sitelerine yönlendiriyorsun

dentaytr

"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."  hayat 1 ve 0 dan ibaret değildir insanlar hayatı 1 ve 0 a indirgeyerek anlamaya ve çözümlemeye calışır hayat sonsuz sayıda rakam ve sonsuz ilimden meydana gelir   http://www.robo-cards.blogspot

stlg

Sevgili kardeslerim

cok cok daha kısa

http://www.hobby-elec.org/e_menu.htm

Acık kodlarıda var

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ycmy

stlg kardeş burdaki bcd-sw1 veya bcd-sw2 ne işe yarıyo kısaca anlatırmısın

stlg

Sevgili kardesim

Ben bu devreyi kurup denemedim ama bu sistem yukarı sayan zamanlayıcı devresi
ve bahsettigin switcler thanbull turunden kodlama switchleri ve portb tarama esnasında bazı aralıklarda giriş olarak yonlendiriliyor ve bu switclerdeki kodlamalar  iceri alınıyor sonra portlar gene cıkıs yapılıp displeyler taranıyor tabi bu işlem cok hızlı yapıldıgından biz bu olayların cok hızlı oldugunu goruyoruz işlem kabaca bu kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

stlg

Sevgili kardesim

Sitedeki akıs semasını incelersen olayların hangi sırayla işlendigini cok acık olarak goreceksin kolay gelsin

dentaytr

"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."  hayat 1 ve 0 dan ibaret değildir insanlar hayatı 1 ve 0 a indirgeyerek anlamaya ve çözümlemeye calışır hayat sonsuz sayıda rakam ve sonsuz ilimden meydana gelir   http://www.robo-cards.blogspot

nurim

Alıntı yapılan: "dentaytr":?:

Alıntı yapılan: "ycmy"stlg kardeş burdaki bcd-sw1 veya bcd-sw2 ne işe yarıyo kısaca anlatırmısın

"stlg" arkadaşımız,konunun teknik yönünü gayet kısa ve öz olarak açıklamış.Switch'lerin devredeki kullanılış amacını daha basit bir dille anlatacak olursak;Timer devresinin çalışma süresi bu switch'lerle ayarlanır.Devrenin 15 dakika çalışmasını istiyorsak,1.switch'i "1", 2. switch'i "5" sayılarına ayarlarız.Start tuşuna basdığımızda devremiz 15 dakika çalışır.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

nurim

Devrede,16F84'ün  B portu,güzel bir uygulama ile hem giriş (BCD switch'ler)ve hemde çıkış (7 segment LED ) olarak kullanılmış.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

ycmy

@nurim
teşekkür ederim daha iyi anladım şimdi