Set değeri

Başlatan Fixxer, 22 Ağustos 2007, 21:32:55

Fixxer

Herkeze kolay gelsin arkadaşlar bir basit bir menü hazırladım ve tuşlar yardımı ile menu'ye giriyor ve yukarı aşşığı tuşlarıyla set değerini ayarlıyorum bir kez daha set tuşuna basınca ana menuye dönüyorum. fakat bu değeri ayarladıktan sonra ekranda gösterilen değer=set değeri eşit ise çıkış vermesini istiyorum. Bir türlü beceremedim acaba set değerini ayarladıktan sonra çıkarken bu değeri bir yere kayıt etmem mi gerekiyor? burada takıldım.

Bir başka soru daha sorucam propfesyonel cihazlardaki gibi bir on/off koymak istiyorum yani tuşa uzun süre basınca cihazım açılsın bir kez daha uzun basınca kapansın ve displayin ışığına kadar kapansın????
...............................

Fixxer

Tamam arkadaşlar set olayını çözdüm sadece konumu yanlış yerdeymiş  :lol:  :lol:  :lol:  

Ama on-off devam edebilir  :lol: onu çözmedim hala
...............................

buiba

bir sayac programi yaz bir kac registerden olusan,bu programin icerisinde ac-kapa swicini  sayaclar sifirlanana kadar( her 1 dustugunde )kontrol et,her defasinda swic basili kalmissa o zaman zarfi sonunda istedigin islemi yaptir.değilse basa dondur programi..birde swic cihazi acacak mi,kapayacak mi onuda ayri bir registerde tut.( o an icin)

alayli

Alıntı yapılan: "Fixxer"Tamam arkadaşlar set olayını çözdüm sadece konumu yanlış yerdeymiş  :lol:  :lol:  :lol:  

Ama on-off devam edebilir  :lol: onu çözmedim hala

Kullandığın derleyici ve programlama dili nedir bilemiyorum ama tam da istediğin şeyi yapan bir örnek kod... Proteus-isis dosyaları da içinde. Kodu incelersen mantığı çözersin sanırım.

Burada

Saygılar...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)