== ULN2003A Bağlantı Problem ==

Başlatan protech06, 30 Ağustos 2007, 13:12:54

protech06

Aşagıdaki semada verdigim gibi uln2003a ve 12v lamba baglantısı yapmak istiyorum  kullanıcağım lambalar 12 voltluk ve ortak anot olacak picten direk cıkıs alıp uln2003A  aşagıdaki gibi kullanabilirmiyim_?pic ve uln giriş uçları arasında direnç gereklimi?

ULN2003A üzerindeki GND ucunu ortak sase olan -5v  -12v ile baglantı kurdum  fakat 9 nolu Com ucunu boşmu bırakıcaz_?

XX_CİHAN_XX

Şema doğru 9 nolu com ucunu boş bırakabilirsin.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Fixxer

ULN2003 röle bobini gibi induktif yükleri sürüyor isen dışarıdan 8 tane de diot bağlamak zorunda kalma diye içine koruma diotlarını koymuşlar, bunların ortak ucunu da dışarı çıkartmışlar (9 numaralı pin)
...............................

stlg

Sevgili kardeşim

Lamba dediklerin ledler ise sorun yok ama ampul baglayacaksan bu devre olmaz (Ampul olacaksa cıkıstaki direncler kalkacak ve uln2003 akımı ampuller icin uygunmu kontrol edilecek )9 nolu pin bos olabilir ama 8 nolu pini gnd ye muhakkak bagla kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.