S7 200 PLC İLE DELTA EKRAN HABERLEŞME KABLOSU HAKK.YARDIM

Başlatan M_YILMAZ, 02 Ekim 2007, 22:40:48

M_YILMAZ

ARKADASLAR öncelikle merhaba Delta Ekran İle S7 200 Plc Yİ HaberleŞtİrmek İstiyorum .9 Pin Serİ KonnektÖrÜnde Hangİ Pinlerine BaĞlayacaĞimi Bİlmİyorum ..bu HaberleŞme Kablosunun Pin Numaralarini Nasil Yapabİlİrİz. Özellİkle Plc Tarafinda Hangİ 9 Pin Numaralari Nasil Kullaniriz. .. daha sonra kendi yaptığım uygulamada  Asağıdaki bağlantılardan ise plc tarafında 3.pın ile 8. pın  kullandım.plc 3 numaralı pın ekranın 2ile 3 pınıne, plc  8 numaralı pını ise 1 ile 4 numaralı pınlerıne bağladım haberleştiremedim.asağıda cihazların pın özelliklerini verdim  Yalnız arkadaslar su var asağıda verdiğim  2 resimdeki bağlantılar delta operatör paneli ve plc kullanılan bağlantılardır. bunu sıemense göre yapmamız lazım.   Bilgisi olan arkadaslarımızdan yardım bekliyorum Herkese Kolay Gelsİn..

KULLANILAN MALZEMELER;S7 200 CPU 224

A57GSTD 16 GRAY 5.7 İNÇ DELTA EKRAN

efe1409

Delta programının Help'indeki haberleşme  kısmına baktınmı?Genellikle burada haberleşme kablolarının bağltıları verilir.
   PLC-OP haberleşme ayarların doğrumu?
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

erguncaliskan

programlama esnasında s7 de kullandığın kabloyu bilgisayardan çıkart delta panele tak diyeceksin ki 2 tarafta erkek pin sende çencır denen
9-9 erkekten dişiye çeviren soket kullan haberleşme ayarlarını yap
(panel üzerinden )rs232 seç ve göreceksin ki haberleşiyor her şey bu kadar  kolay gelsin  yanılmıyor isem haberleşmeyi ayarlaman için panelin 4 köşesine elinle aynı anda dokunmak gerekiyodu ve menü çıkıyordu

M_YILMAZ

Arkadaslar öncelikle yorumlarınız için teşekürler.s7 200 plc ile delta operatör paneli haberleştirdik.  haberleşmesi için gerekli olan dökümana ihtiyacı olan arkadaslara sunuyorum.herkese basarılar ve kolay gelsin.

http://rapidshare.com/files/60035030/DOP-HMI_connection_en.pdf.html