pic programı kendi kendine silinir mi?Silinirse neden ?

Başlatan krian, 24 Ekim 2007, 13:11:36

krian

merhaba arkadaslar

ben bi arkadaşın bitirme projesi için 50 kanal rf kontrol devresi yaptım
çalışır biçimde teslim ettim.2 seferdir çalışmıyor die bana projeyi geri gönderiyor.Geri geldiginde pic programının silinmiş oldugunu görüyorum.tekrar yüklediğimde yine çalışyor yani pic te bir bozukluk yok.
kendisi de hiçbir şekilde müdehale etmediğini söylüyor.zaten proje kutulanmış birşekilde.sizce bu pic programı neden siliniyor kendi kendine ilk defa karsılasıyorum.bu mümkün mü?

Ersin

Acip, hex i okumaya calisiyodur.O zaman da silmistir.

Erol YILMAZ

LVP pininden şüphelenebilirsin :)
LVP yi  kapat öyle programla bakalım. Nasıl olacak :P

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Veli B.

leblebitozu

Güç kaynağının temiz besleme verdiğinden emin ol, pic'in vdd-vss arasına 100 nf tantal at, Bulabilirsen vcc önüne ferride bead tak.

ilker_32

Çok uzun zaman geçerse belki silinebilir.(3-5 yıl gibi bir süre ve PİC'e enerji verilmemişse) Ama kısa sürelerde 3-5 ay gibi bir sürede PİC hiç enerji görmediyse kodda bozukluk olabiliyor. Tekrar yüklediğinde .Hex'i düzenli çalışıyor. Buna şahit olmuştum.

aslan_korhan

Başka bir programlayıcı ilede bir programlamayı dene...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

birkan

Bir ara aldığım piclerin aynı gün bir kaç saat sonra silindiğini görmüştüm. Pic in üstündeki yazılarda diğer pic ler gibi değil biraz farklıydı. Sanırım Çinliler pic de yapmaya başladılar. Başka bir yerden pic satın alarak sorunu çözmüştüm.

krian

arkadaslar sorun cozuldu.LVP ayarini kapali olacak.

ilginiz icin teşekkürler