ARM9 geliştirme boardı yapıyoruz [DONANIM]

Başlatan mp3dragon, 30 Aralık 2007, 22:39:42

mp3dragon

@ahmet2004,

5.68 USD digikey fiyatı. buradan o fiyatı bulamıyoruz. İnşallah digikey yurtdışından alınıp o fiyata + kargo halledilecek.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

leblebitozu

@mp3dragon

max3243 ssop paket var elimde kullanmak istersen katkıda bulunabilirim

ahmet2004

ESD malzemeler Ankara:Yıldırım Elektronik'te var.Oradan bakılabilir.

ESD Ürünler ...

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "mp3dragon"@ugurtarlaci,

Son dakika bir değişiklik oldu. Arrow bizim siparişi mart başına attı. Atmel adedi bu durumda 40 adet yapmak lazım. Şimdi bir arkadaşla görüştüm Almanya'dan digikey ihtimali çıktı. Öyle olursa daha uygun olacak tüm malzemelerde var edo hariç.
1. 40 adet diye düşündüm ama artabilir.
2.mcp130 3.0 volt olsun.
3.edo da eklemen iyi olmuş.
4.ATMEL AT45DB642-TC değil TU olacak.

mp3 dragon hocam bu artis bizim bos pcblere yansiyacakmi :) :( yani en azindan yarisi dolu olsun rica etsem bu konuda blgi verebilirmisiniz tesekürler kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mcan

ben edoları sizden gelen bilgilere göre alıcam gümrükden geçirirmiyim geçiremezmiyim kesin olarak bilemiyorum ama geçirirmişim gibi geliyor sizin paranızı riske atmayacağım kendim halledersem malzemeleri malzemeciye yollarım.zaten alacağım yer buraya teklifini koyduğum yer olacak..katana ve uğurtarlacı arkadaşlardan bi cevaplar gelsin ona göre ben alırım.

mp3dragon

Arkadaşlar ebaydan 100 adet 8 bit 8 mbyte EDO bulmuştum.Aldım şu an ABD de bir arkadaşta. tanesi yaklaşık .25 usd ye mal olacak !!! Yalnız 2 adet kullanmak gerekiyor tabii.Birde 2 adet 8 bit edo 16 bit epson yoluna nasıl bağlanır? Bu konuda fikri veya tecrübesi olan var mı? Yoksa hiç riske girmeyip mcan arkadaşımız alsın mı edoları? On da da gümrük riski var tabii.

Bulduğum EDO "HM5165805"

@teknikelektronikçi,
@birkan,

Malzeme sayısının fazla olması yedek olarak tutmak için. Bord sayısı = malzeme sayısı yaparsak ilerde bozulan malzeme olursa sıkıntı olur. Bakalım duruma ona göre.

ugurtarlaci

@mp3dragon

16 Bit SDRAM leri MCU ya 32 bit  bağladığın şekliyle , 8 bit EDO ları da 16 bit olarak bağlayabilirsin. Bir sıkıntı oluşturacağını sanmam.

Ama riske etmemekte en doğrusu olur sanırım.
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

EDO lar ABD den yola çıkacak. Ama posta masrafı binecek. Maximum 2 adedi 1 usd olur gibi. Baktım biras Ucas (üst 8 bit) ve Lcas (alt 8 bit) var 16 bitte. 8 bitte biri bir çipin cas'ına, diğeri diğer çipe gittimi olacak gibi. Ras ortak olur. Hele gelsin bakalım.

mp3dragon

@leblebitozu,
max3243 e baktım. 28 pin tsop sendeki herhalde. Tamam olur. Fiyat olarak ne yapabilirsin?

Göktuğ

Pasiflerden bir kısmını 0603 kullanabilirim. Hemen almayın bence :)

leblebitozu

@mp3dragon

projeye katkı amacıyla 50 adet ücretsiz göndereceğim, özelden adres belirtirsen göndereyim.

ugurtarlaci

@Goktug

Üstad elimde 603 daha çok ancak manuel dizgi olasılığına karşı önermiyorum. Projede zorunlu 603 kullanımı görünmüyor. PCB 100x160 boyutlarını biraz aşabilir bana kalırsa. Sonuçta bu bir geliştirme kiti ve 603 lerle ciddi sorun yaşayacak arkadaşlarımız olabilir.. :)
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

mp3dragon

@leblebitozu,
İnceliğin için teşekkürler.Özelden adresimi verdim.şimdi projeyi ona göre değiştireyim.

@ugurtarlacı,

SMD Malzemeler sürekli bana da lazım olan şeyler. Fazla birşey de tutmuyor.  100 nf magazin hariç al derim. Olmazsa bende kalır ne yapalım girdik bir işe.5000 adet 805 100 nf smd bana ömür boyu yeter. Ledler ve elekt. con. zaten kılıf değişmez. Diğerleri de pek birşey tutmuyor zaten.

Göktuğ

2 katlı deneyecegim kartı 0805 de hemen karar vermeyin.  Yada alırsanızda 0603 leride almak zorunda kalabilirsiniz. Gerci pasifler para tutmaz. Hafta sonu PCB ile alakalı daha net seyler belirtecegim.

mp3dragon

@ugurtarlaci,
18.432 mhz ve 32 khz xtal de alabilirsin. 18.432 low profile olursa kartta daha şık durur.