ARM9 geliştirme boardı yapıyoruz [DONANIM]

Başlatan mp3dragon, 30 Aralık 2007, 22:39:42

teknikelektronikci

Merhaba üstadlar bu alacagim sd kart soketi nin 2 cesidi varmis biri push push otomatik bas cilart digeri ise manul tak cikart hayli ile bas cikart olani daha ucuz simdi hangisini alayim sizce ?

fiyatalara 2008 itibari ile sanirim zam gelmis su an ki görünen fiyat asagidaki gibidir

push push otomatik   2007 fiyati 2.20   2008 fiyati 2.58

manual ise              2007 fiyati 1.50        bilinmior yarin firmadan soracam

bu durumda manuel olani daha ucuz gözüküyor sizce hangisini alayim ?

birde rica etsem fiyat listesindeki fiyatin dolar üzerinden  değil chf üzerinden degistiirlirse sevinirim eger hesaplanacak olunursa dolar in kuru ve 2008 fiyatinin 0.38 kurus degismesi tek bir tanede etki etmior ama 50 tanede 19 lira gibi bi fiyat farki cikior gerci board fiyati tam ollarak belli değildir duruma göre degisiklige gerek kalmaz fakat otomatik veya manuel hakkina bana en kisa sürede bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mp3dragon

@teknikelektronikci,

Otomatik olmasına gerek yok. manuel alabilirsin. Kılıf değişiyor mu? Aynı mı? Söylediğin fiyatlar chf mi usd mi?
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "mp3dragon"@teknikelektronikci,

Otomatik olmasına gerek yok. manuel alabilirsin. Kılıf değişiyor mu? Aynı mı? Söylediğin fiyatlar chf mi usd mi?

hocam chf olarak
internette manuelin pdf si yok yarin gitigimde onu soracam duruma göre haber veririm ki sanmiyorum bir farklilik olsun ki farklilik varsa ve fiyat farki az ise otomatik alirim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mp3dragon

manuel veya otomatik olması önemli değil ama biz pcb hazırlarken senin önceden verdiğin soketin dataseetine göre hazırladık. Eğer ds var ise bakabilirmisin ölçülerde fark varmı?

teknikelektronikci

hocam belirtim gibi bu manuel olani netten bulmadim bugün babamin calistigi firmaya gidip ordaki ürün kataloguna baktim ordan gördüm ama ürün kodunu nette arayinca(distrelec.ch da) manuel olani yok yo yüzden ds yede bakamiyorum belkide bu manueli kaldirmis ollabilirler yarin bu elektronik firmasina gidecem ve durumu soracam inceleyebilirsemde inceleyecem kolay gelsin

mp3dragon

teknikelektronikci

tamam hocam zaten manuel olani gene ayni marka ayni kilif hatta foto gönderebilirsem göndereyim bir tek pus push değilde manuel yoksa markasida ayni bir tek manuel ve fiyat düsük büyük olasiliklada ikiside ayni ki dedigim gibi markasida ayni

edit:

SD-RSMT-X-MQ
sd-rsmt-1-mq olani  manuel
sd rsmt-2-mq olani ise otomatik
iksininde markasi m3
edit 2 pardon marka m3 değil 3m :D

mp3dragon

inceleyebiliyorsan kılıfları al eline incele aynı ise manuel olanı al.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "mp3dragon"inceleyebiliyorsan kılıfları al eline incele aynı ise manuel olanı al.

resmi internet sayfasindada otomatik olani var manuel olani yok

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/electronics/home/productsandservices/products/ProductNavigator/Interconnect/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LECIE20KA34_nid=28LQWTN7MJbeWD3D51SC6Ggl

belkide üretimden kalkmistir manuel olani :D

teknikelektronikci

mp3 dragon hocam 2008 itibariyle manuel olabinin satmiyorlarmis

son fiyat ollarak   tanesi 2.58 chf ( mwst - kdv dahil

2.58 *50=129 chf  = 143 ytl yapior bilginize bir problem varmi ?

bu arada ögrenci olduugm icin belirtmek isterim hocam sanirim su an son fiyat boardun 125 ytl ollarak belirlendi   143ytl-125ytl=18 ytl yapior  dileriseniz 50 adet değil 125 e denk gelecek sekilde gönderirirm ya da bir sekilde anlasiriz    iyi aksamlar kolay gelsin  ( bugün soketi satan firmaya gidemedim yarin sabah erkenden gidip alacam )

kolay gelsin

mp3dragon

@teknikelektronikçi,

Para konusunda sıkıntın yoksa 50 adet alırsan iyi olur.Gelince ben sana farkını öderim. Yoksa 125 ytl ye denk gelen 43-44 adet olarak alabilirsin.

mp3dragon

Mesaj yazmadığım için merak etmeyin. Şu an verdiğimiz siparişleri beklemekteyiz. Cuma günü PCB siparişi verilecek. Teklifleri değerlendiriyoruz. Gelecek 1-2 teklif var pcb için. Ay sonu veya mart başı tüm eksiklerimiz pcb dahil tamamlanır. Bu arada programlama kısmı ile ilgilenilirse iyi olur, en azından temel bilgi sahibi olunur.

teknikelektronikci

elime 50 adet sd/mmc (smd) kart soketi ulasmistir bilginize

mp3dragon

Son durum;

1- Digikeyden alınan malzemeler ABD deki arkadaşa ulaşmış, bugün TR ye gönderiliyor.
2- PCB için ön sipariş verildi, gerber son kontrollerden sonra pazartesi teslim edilecek, en geç 10 martta teslim alacağız. Bu süreden önce teslim olma ihtimali var. Fiyat bir artış olmazsa yaklaşık 10 usd/pcb olacak.
3- SD/MMC konnektör pazartesi elimde olacak.
4- Max1338 lerin gelmesini bekliyoruz.
5- Eksik kalan pasif SMD elemanlar pazartesi tamamlanıyor.
6- aktif malzemeler haricinde kalan soket ve smd malzemelerin manuel olarak dizdirilmesi için görüşüyoruz.

İyi çalışmalar,

Göktuğ

PCB de thermal olarak degiştirdigimi söylemiştim. Ancak flood over olarak tekrar eski hale cevrildi. Thermal baglantıda, herhangi bir sökme takma sırasında,  pcb yollarının kopması ihtimali yukseliyordu. Lehimlemenin kaliteli havye ile yapılması gerekecek. Bunun karsılıgında daha saglam pcb elde edilmiş olacak.