70 kbyte bir program pbp nasıl derlenir lütfen yardım

Başlatan ozgur0, 13 Ocak 2008, 00:17:16

ozgur0

arkadaşlar yazdığım program uzun olduğu için pbp derleme yapamıyorum bu sorunu nasıl aşarım pic in hafızası ile ilgili değil pbp ile ilgili şimdiden teşekkürler

unalmustafa_85

pbp   programını  lisansız kullandığından olmasın ?...
belki lisans sız programlara bi sınırlama koymuş ola bilirler...

teknikelektronikci

kullandiginiz pic hangisi ?
ayrica 70 k lik bir programi dogru merak ettim neyin programi bu acaba ?

18f452 32k ya sahip o yüzden bi 18f8720 120 kb hafizaya sahip dolayisiyla 8720 isinizi rahat görür bunu microchip.com a girerekde bakabilirisniz

edit: pardon mesaji yanlis anlamisim sorunun sonunu kacirmisim !!!!

verdigi hatayi yazarsiseniz daha iyi olur
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ozgur0

micro code studio çıkan hata mesajı:  unable to compile dosyaismi.pbp the source director is read only

erkan06

Error Mesajına göre bu derleyicinin kurulduğu driver ile yapılandırma ayarları arasındaki bir directory çatışması olabilir. Bence Program içinden directory ayarlarından bir değişiklik yapılabilir ya da programı kurduğun dizin altındaki yapılandırma dosyalarına bir bakmanı tavsiye ederim. Kolay gelsin
Ne mutlu Türküm diyene!

Veli B.

Muhtemelen dosya baska bir yerden alindi ise dosya ozelliklerinden sadece okunabilir olarak tanimlanmis. Orj dosya uzerine gelip ozniteliklerden salt okunur secenegindeki sekmeyi kaldirirsaniz cozulmesi lazim.

aslan_korhan

dosya salt okunur olmasa bile bazen böyle hatta verebiliyor.
Dosyayı direkt olarak C'nin içine at ve birdaha dene...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ozgur0

direk c nin içine attığımda şu hata mesajı çıktı
cannot create file c:\dosya ismi

erkan06

dediğim gibi büyük ihtimalle *.ini uzantılı dosya ya da program içinden bir directory ayarı gerekiyo.. Biraz karıştırman lazım ama
Ne mutlu Türküm diyene!