ince farklı farklı renkli şerit kablo

Başlatan cevat, 08 Şubat 2008, 19:06:26

cevat

İstanbulda ince birbirlerinden farklı  renkli  şerit şeklinde kablo bulamadım. (İncelik tipi bilgisayarların anakartıyla hardisk cdrom flopy arsındaki kablo inceliğindedir aynı şekilde çoklu)

elektro_ery

[/URL]

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ferdem

Teknikelektronikçi kardeş tam da ben aynı resmi ekleyecektim, çektim madem ekleyeyim. Sanırım arkadaş IDE kablolarından bahsediyor ancak o kabloların içinde tek damar incecik bir kablo var ve ev yapımı uygulamalar için kullanımı oldukça zahmetli.

Kanımca arkadaş göstermeye çalıştığımız tarzda bir kablo arıyor. Bunlar çok damarlı ve el işi lehimlenmeye müsait.

Karaköy Selanik Pasajı'nda Abed İş Hanı'nda da var, Karaköy Pasajı'nda 2. kattaki bir dükkanda da var, zaten ikisinin kapısı arasında 3-5 m var(meydan tarafından girerseniz). Kabloyu tarif etmek için 8 li "bus" (bas) demek yeterli olabilir. Biliyorsunuz bus denilince cdrom ların içinden görmeye alışık olduğumuz kağıt inceliğinde "bus"lar da geliyor akla, Selanik Pasajı'nın hemen girişinde sağda bir dükkanda görüyordum(vitrinde ve kapıda asılı vaziyette), en kalınlarının bile elle lehimlenmesi oldukça çok ve fiyatları çok pahallı. Resmini verdiğimiz kablonun(8 li "bus") metresi 1 YTL idi. İyi çalışmalar

cevat

Fazla değil kendi özel çalışmalarım için istiyorum resimdeki biraz kalın Kablo  zanedersem piyasada buna benzer kablolar gördüm aşağıdaki  linkde bir proje var ordaki renkli kablo gerekiyor.biraz daha fazla renk  çeşitli kabloda  olabilr.

http://picproje.org/index.php/topic,19261

Erkan_Yldz

Merhaba.  Arkadaşlar bana da çok ince birkaç renk kablo lazım. Esnetilmeye (daha doğrusu bükülmeye) maruz kalabileceği için bakır, kaliteli ve çok damar olması daha doğru olacaktır. Kalınlık için fiziksel bir değer veremeyeceğim. Bildiğiniz mikro usb kablolarının içindeki dört kablo gibi veya telefon adaptörlerinin kablolarının içlerindeki iki kablo gibi, ancak onların da yaklaşık 1/3 veya 1/4 veya daha incesi olabilir. Aşağıda fotoğrafta görünenin daha incesi yani. 20-25'er cm ve birkaç renk olması yeterli.

Elinde olan varsa kullanılmış da olabilir, ücreti karşılığında alabilirim.

[IMG]http://i62.tinypic.com/119xc2a.jpg[/img]